Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'ES padomes vispārējais raksturojums', 1.
  • Konspekts 'ES padomes vispārējais raksturojums', 2.
  • Konspekts 'ES padomes vispārējais raksturojums', 3.
  • Konspekts 'ES padomes vispārējais raksturojums', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Eiropas Savienības Padome pārstāv un aizstāv ES dalībvalstu nacionālo valdību intereses. Tās darbā piedalās par konkrēto politiku atbildīgie ministri no visām dalībvalstīm. ES Padome ir viens no galvenajiem lēmumu pieņēmējiem un likumdevējiem ES, bet daudzās jomas tā lemj kopā ar Eiropas Parlamentu. ES Padome nosaka ES Kopējo ārējo un drošības politiku, kā arī sadarbību iekšlietās un tieslietās. Eiropas Savienības Padome (saīsināti saukta par Padomi) ir ES galvenā lēmējinstitūcija, tomēr tai nav likumdošanas iniciatīvas, kas savukārt ir Eiropas Komisijas privilēģija. Vispārinot lēmumu pieņemšanas procedūras Eiropas Savienībā, var teikt, ka vispirms lēmumu projektus izstrādā Eiropas Komisija, pēc tam Eiropas Parlaments šo jautājumu izskata, un, visbeidzot, Padome pieņem galīgo lēmumu.
ES varas dalīšana īstenojas starp Komisiju kā izpildvaru, Parlamentu kā ES pilsoņu pārstāvniecību ES līmenī un Padomi kā visu ES valstu valdību pārstāvniecību ar lēmējvaras un izpildvaras tiesībām. ES Padomes un Komisijas likumīgais pamats ir 1965.gadā parakstītais Apvienošanas līgums (Merger Treaty) – Līgums par vienotas Eiropas Kopienu Padomes un vienotas Eiropas Kopienu komisijas izveidi.
‘’Eiropas Savienības Padome’’ nosaukums pastāv jau kopš 1993. gada. Šāds nosaukums nav gluži pareizs, jo Padome ir nevis Eiropas Savienības, bet gan Eiropas Kopienu institūcija. Tādēļ to bieži vien dēvē arī par ‘’Eiropas Kopienu Padomi’’. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants