Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.06.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Jurga Ivanauskaite', 1.
  • Referāts 'Jurga Ivanauskaite', 2.
  • Referāts 'Jurga Ivanauskaite', 3.
  • Referāts 'Jurga Ivanauskaite', 4.
  • Referāts 'Jurga Ivanauskaite', 5.
  • Referāts 'Jurga Ivanauskaite', 6.
  • Referāts 'Jurga Ivanauskaite', 7.
  • Referāts 'Jurga Ivanauskaite', 8.
Darba fragmentsAizvērt

Jurga Ivanauskaiete bija skandaloza lietuviešu rakstniece,proziste, esejiste, dramaturģe, māksliniece ,veiksminieceJurga Ivanauskaite, Viena no jaunāko laiku spilgtākajām personībām Baltijas kultūrtelpā (dzimusi 1961. gada 14. novembrī Viļņā (Vilnius) - pilsēta Lietuvas dienvidaustrumos, Neres (Neris) un Vilņas (Vilnia) upes sateces vietā. Lietuvas galvaspilsēta un lielākā pilsēta. Pilsēta ar bagātīgu vēsturi, jo ilgus gadsimtus bijusi Lietuvas dižkunigaites galvaspilsēta. No 1579.gada Viļņā darbojas universitāte. Viļņu par savu kultūras centru vēsturiski uzskata - lietuvieši, poļi, ebreji un baltkrievi. Viņas vecais tēvs Kosts Korsaks cieši saistīts ar latviešu literatūru, tulkojis latviešu autoru noveles (1933)Raiņa Pūt vējiņi (1938)brāļu Kaudzīšu Mērnieku laikus(1939), arī Jāņa Akuratera Kalpa zēna vasaru (1972) un citus darbus.
„1980. Jurga Ivanauskaite gadā beidza M.K. Čurļoņa māksla vidusskolu, 1985. gadā – grafikas studijas Viļņas mākslas akadēmijā. Tajā pašā gadā klajā nāca pirmais noveļu krājums „Pakalnučių metai“ (latv. Kreimeņu gads). Izdoti seši romāni, pasaku krājums bērniem, ceļojumu triloģija par Himalajiem, eseju un publicistikas krājums. Jurgas Ivanauskaites grāmatu ir tulkotas angļu, latviešu, poļu, krievu un vācu valodā.”[11]
Rakstniece daudz ceļoja pa Indiju, Nepālu un Tibetu, apguvusi budismu un Himalaju kultūru un par saviem ceļojumiem sarakstījusi vairākas grāmatas.1994. gadā Jurga Ivanauskaite pirmoreiz aizceļoja uz Indiju, kur Dharamsalā studēja Tibetas budismu. Budisms ir reliģija un filozofija, kas izveidojās V gadsimtā p.m.ē. Indijā un ir balstīta uz Sidhārtas Gautamas (Budas) mācību. Vēlāk tas izplatījās arī Centrālāzijā, Šrilankā, Tibetā, kā arī Ķīnā, Korejā un Japānā.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants