Vērtējums:
Publicēts: 28.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Piecas aktuālas tēmas grāmatā "Intercultural Communication in Contexts"', 1.
  • Eseja 'Piecas aktuālas tēmas grāmatā "Intercultural Communication in Contexts"', 2.
  • Eseja 'Piecas aktuālas tēmas grāmatā "Intercultural Communication in Contexts"', 3.
  • Eseja 'Piecas aktuālas tēmas grāmatā "Intercultural Communication in Contexts"', 4.
  • Eseja 'Piecas aktuālas tēmas grāmatā "Intercultural Communication in Contexts"', 5.
  • Eseja 'Piecas aktuālas tēmas grāmatā "Intercultural Communication in Contexts"', 6.
Darba fragmentsAizvērt

1.tēma. Kaut gan pieaug informācijas daudzums par citiem cilvēkiem un kultūrām, tomēr tas nemazina konfliktu skaitu pasaulē (Judith N.Martin, Thomas K.Nakayama 2007).
Šī ir ļoti interesanta tēma, par kuru varētu diskutēt un to pierādīt patiešām nebūtu grūti, jo ir ļoti daudz argumentu mūsdienu sabiedrībā, kas to apstiprina – mūsdienu laikmetā mēs esam informēti par visu un par visiem. Ziņu portāli internetā, ziņas TV un radio – mēs tiekam praktiski „bombardēti” ar informāciju par to, kas ir aktuāls valstī un pasaulē. Pat ja mums izdotos izbēgt no šīs informācijas gūzmas, kas gāžas pār mums no mēdijiem, tomēr tad mums būtu īpaši grūti izvairīties no sabiedrības, kurā dzīvojam. Tuvākie no tiem – ģimene, radinieki, draugi un darba kolēģi – noteikti būs lietas kursā par to, kas ir aktuāls šī brīža sabiedrībā.
Konkrēts piemērs, kas spilgti raksturo šo tendenci, nav tālu jāmeklē. Mēs ar to saskaramies mūsu ikdienā. Tā ir savstarpējā neiecietība latviešu un krievvalodīgo starpā. To varam novērot gan uz ielām, gan iepērkoties, gan Latvijas – Krievijas starpvalstu sarunās, gan politiskajā vidē.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants