Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.02.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 15 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Rīgas kultūras attīstības perspektīvas', 1.
  • Referāts 'Rīgas kultūras attīstības perspektīvas', 2.
  • Referāts 'Rīgas kultūras attīstības perspektīvas', 3.
  • Referāts 'Rīgas kultūras attīstības perspektīvas', 4.
  • Referāts 'Rīgas kultūras attīstības perspektīvas', 5.
  • Referāts 'Rīgas kultūras attīstības perspektīvas', 6.
  • Referāts 'Rīgas kultūras attīstības perspektīvas', 7.
  • Referāts 'Rīgas kultūras attīstības perspektīvas', 8.
  • Referāts 'Rīgas kultūras attīstības perspektīvas', 9.
  • Referāts 'Rīgas kultūras attīstības perspektīvas', 10.
Darba fragmentsAizvērt

Rīgas attīstības ilgtermiņa perspektīvas jomā ir noteiktas „Rīgas ilgtermiņa attīstības stratēģija līdz 2025. gadam”. Mērķiem, kas tiek minēti šajā dokumentā ir: daudzveidīgas kultūras vides atbalstīšana (Rīgas dome, Rīgas ilgtermiņa attīstības stratēģija līdz 2025. gadam 29. lpp) iespējas došana pilsētniekiem piedalīties interesantos kultūras pasākumos, talantīgu mākslinieku atbalstīšana, vietējo un starptautisko kultūras pasākumu organizēšana, interešu pulciņu un pašdarbības kolektīvu atbalstīšana (Rīgas dome, Rīgas ilgtermiņa attīstības stratēģija līdz 2025. gadam 38. lpp).
Nākotnes mērķu attiecināšanā uz Kalnciema kvartāla darbību un šo mērķu īstenošanu var secināt, ka tas pozitīvi ietekmē mērķi par iespējas došanu pilsētniekiem piedalīties dažādos pasākumus, papildus tam, jāpiemin, ka Kalnciema kvartālā pasākumi notiek regulāri. Tāpat Kalnciema kvartāls pozitīvi ietekmē jauno mākslinieku atbalstīšu, jo dod tiem iespēju uzstāties. Mīnuss šīs kultūras telpas darbībai ir tas, ka tai būs grūti izplesties un piedāvāt kaut ko jaunu, jo tās pamatā ir noteikts, ka tās darbība notiek oriģinālajās koka arhitektūras mājiņās, līdz ar to tai būs grūti piedāvāt kaut ko jaunu citās telpās, jo šī oriģinālā arhitektūra nekļūs plašāka.
„Occupy” kustība pozitīvā ietekme uz Rīgas pilsētas ilgtermiņa attīstības mērķiem izpaužas punktos kā talantīgo mākslinieku atbalstīšana, kas izpaustos kā telpu piešķiršana, lai šie mākslinieki varētu darboties, kā arī iespēja piešķirt vietu mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem. Negatīva ietekme uz mērķiem ir tā, ka šī grupa pārsvarā darbojas uz savu iniciatīvu un Rīgas dome to faktiski neatbalsta, līdz ar to tas var radīt pretrunas un cīņu starp sabiedrības organizēšanos un sabiedrības politikas veidotājiem, kas šajā gadījumā ir Rīgas dome.
Nobeigumā gribētu teikt, ka kopumā šo divu grupu darbība pozitīvi ietekmē gan Rīgas kultūras telpu, gan Rīgas kultūras grupu darbību. Analizējot šo grupu darbību ar Rīgas pilsētas attīstības mērķiem, var redzēt, ka tās ir tiem pielāgotas un to darbība ir pamatota kopējās politikas un sabiedrības interešu nostādnēs.


Autora komentārsAtvērt
Atlants