Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.01.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Baltijas valstu neatkarības atjaunošana ', 1.
  • Referāts 'Baltijas valstu neatkarības atjaunošana ', 2.
  • Referāts 'Baltijas valstu neatkarības atjaunošana ', 3.
  • Referāts 'Baltijas valstu neatkarības atjaunošana ', 4.
  • Referāts 'Baltijas valstu neatkarības atjaunošana ', 5.
  • Referāts 'Baltijas valstu neatkarības atjaunošana ', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Baltijas valstu neatkarības atjaunošana

Laiks līdz pilnīgai neatkarības atgūšanai bija radošās inteliģences politiskās lomas kulminācija. Radošās savienības kļuva par centru, ap kuru organizējās opozīcija režīmam.

Kultūras elitei bija nozīme ekoloģiskajā kustībā, LTF veidošanā, latviešu valodas un vēsturiskā mantojuma reabilitācijā, sakaru dibināšanā starp Latviju un trimdas sabiedrību, pasaules politikas un kultūras strāvojumu apzināšanā, latviešu sabiedrības politiskajā emancipācijā.

LTF spiediens uz varas struktūrām palīdzēja pieņemt daudzus svarīgus lēmumus, piemēram, Likumu par valsts valodas statusa piešķiršanu latviešu valodai, lēmumu par migrācija ierobežošanu, par nacionālās simbolikas atjaunošanu.

1989.g. maijā tika iedibinātas Baltijas Tautas fronšu domju pārstāvju regulāras tikšanās – Baltijas asambleja, kā arī Baltijas tautas kustību vadītāju regulāras tikšanās – Baltijas Padome.

TF– tā ir vēsturiski vienreizēja spēja apvienoties vienam mērķim – cīņai par brīvību un neatkarību. tauta no dažiem apstākļu nomāktiem indivīdiem kļuva par tautu personību. Apbrīnojami ir tas, ka ka tādai grūti organizējamai tautai kā latvieši izdevās noorganizēt kaut ko tik grandiozu kā Baltijas ceļš.…

Atlants