Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.01.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Bērna pilngadības krājkonts', 1.
  • Referāts 'Bērna pilngadības krājkonts', 2.
  • Referāts 'Bērna pilngadības krājkonts', 3.
  • Referāts 'Bērna pilngadības krājkonts', 4.
  • Referāts 'Bērna pilngadības krājkonts', 5.
  • Referāts 'Bērna pilngadības krājkonts', 6.
  • Referāts 'Bērna pilngadības krājkonts', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Mūsdienās banku piedāvāto pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs. Viens no pakalpojumu veidiem, kas tiek piedāvāts privātpersonām ir noguldījumi. Šobrīd uzkrājumu veidošana Latvijā ir ļoti aktuāla. Noguldījumi var būt dažādi, ar dažādām % likmēm, noteikumiem, mērķiem.
Viens no noguldījumu veidiem ir bērna pilngadības krājkonts, bērna privātfonds jeb uzkrājums bērna nākotnei- dažādās bankās šis pakalpojums tiek saukts dažādi. Tas ir krājnoguldījums, kuram ir specifiska rašanās motivācija – mērķtiecīga līdzekļu uzkrāšana bērna nākotnei- un diezgan augsts ienesīguma līmenis, kas tomēr visbiežāk ir zemāks nekā termiņnoguldījumiem. Šāda veida noguldījumi tiek piedāvāti tikai fiziskām personām, bet līdzekļus var iemaksāt arī juridiskas personas.
Tā ir lieliska iespēja palīdzēt nodrošināt bērna nākotni. Ļoti bieži ir tā, ka sasniedzot 18 gadu vecumu jaunietim nav ne kā, jo viņš tikko ir pabeidzis vidusskolu vai tūlīt pabeigs, bet vēl nav sācis strādāt un līdz ar to gan naudu studijām, gan savai dzīvesvietai un sevis uzturēšanai joprojām dod vecāki, jeb jaunietim šī nauda ir jāaizņemas, vai jāpelna un jākrāj. Tā ir lieliska iespēja vecākiem, kuri vēlas parūpēties par sava bērna nākotni, būt droši, ka sasniedzot pilngadību bērnam būs sava nauda, ka viņam būs iespēja realizēt savus sapņus vai sasniegt savus mērķus.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants