Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.02.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Frānsiss Bēkons ''Jaunais organons''', 1.
  • Konspekts 'Frānsiss Bēkons ''Jaunais organons''', 2.
  • Konspekts 'Frānsiss Bēkons ''Jaunais organons''', 3.
  • Konspekts 'Frānsiss Bēkons ''Jaunais organons''', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Fr.Bēkons (1561-1626). Viņa māte nāca no valsts izglītotāko ļaužu aprindām un pārzināja franču, latīņu un sengrieķu valodas. Tēvs – Velsas prinča, vēlākā Eduarsa VI audzinātājs. Zēns jau agrā bērnībā pazina tā laika Anglijas augstākās amatpersonas.
Trīsvienības koledža Kembridžā. Cenzdamies gatavot dēlu valsts dienestam, tēvs 1576. gadā panāca viņa iekārtošanu diplomātiskajā misijā Francijā. Filozofa ārkārtīgi bezrūpīgā jaunība (un arī turpmākā dzīve). Nolēma sākt jurista karjeru. Panāca savu ievēlēšanu parlamentā. Vēlējās labu dzīvi. Tā kā nevēlējās dzīvot savu ienākumu līmenī, viņam 16.gs. beigās nācās diezgan ilgi sēdēt cietumā parādu nemaksāšanas dēļ. Slepenās padomes loceklis, lords zīmogglabātājs, valsts kanclers, piešķirts barona tituls.
Darbi: „Esejas”, „Par senajos gudrību”, „Par zinātnes progresu”, „Jaunais organons”, darbi par dabas un zinātnes problēmām.
Sociāli-politiskā dzīve Anglijā: strauji attīstījās saimnieciskā dzīve. Pēc lielajiem atklājumiem galvenie kuģniecības ceļi pārvietojās uz Atlantijas okeānu un Anglija nonāca daudzu tirdzniecības ceļu krustpunktā. Iespēja izveidot kontaktus ar daudzām pasaules zemēm, arī pirātisms. Saimniecisko uzplaukumu veicināja arī politiskās dzīves stabilitāte Elizabetes I valdīšanas laikā (1558-1603). Reformas – zemnieki padzīti no savām zemēm, viņu centās pielikt pie darba manufaktūrās. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants