Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Biogāzes elektrostacija', 1.
  • Referāts 'Biogāzes elektrostacija', 2.
  • Referāts 'Biogāzes elektrostacija', 3.
  • Referāts 'Biogāzes elektrostacija', 4.
  • Referāts 'Biogāzes elektrostacija', 5.
  • Referāts 'Biogāzes elektrostacija', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Biogāze ir *anaerobas raudzēšanas, jeb fermentācijas rezultātā iegūts gāzveida kurināmais, kas sastāv no 50 - 70% metāna (CH4), 30-40% oglekļa dioksīda (CO2) un citiem
komponentiem, piemēram, N2, O2, NH4, H2S. Biogāzi ir iespējams iegūt dabiskā procesā
purvos, kūdras purvos un izgāztuvēs, kā arī, izmantojot speciālus raudzētājus, no mēsliem, notekūdeņiem, zaļās biomasas un citiem atkritumiem, kas bioloģiski sadalās. Iegūtās biogāzes kurināmā vērtība parasti ir 5-7 kWh/m3 intervālā, atkarībā no metāna satura attiecīgajā biogāzē, kas savukārt ir atkarīgs no barības vielu satura raudzējamajā materiālā, mitruma un atkritumu tipa.

*Anaerobā fermentācija ir mikrobioloģisks organisko vielu sadalīšanās process, kas notiek bezskābekļa apstākļos, tā ir sastopama daudzās dabiskās vidēs, un mūsdienās to izmanto biogāzes ražošanai gaisnecaurlaidīgās reaktora tvertnēs, ko parasti sauc par bioreaktoriem. Anaerobajā procesā piedalās ļoti plašs mikroorganismu loks, un šim procesam ir divi galvenie galaprodukti: biogāze un pārstrādātais substrāts. Biogāze ir deggāze, kuras sastāvā ir metāns, oglekļa dioksīds un neliels daudzums citu gāzu un mikroelementu. Pārstrādātais substrāts ir fermentēta masa, kas ir bagāta ar mikroelementiem un makroelementiem, tāpēc tā ir izmantojama augsnes mēslošanai.…

Atlants