Vērtējums:
Publicēts: 05.12.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
  • Referāts 'Komunikācijas kultūra Krievijā', 1.
  • Referāts 'Komunikācijas kultūra Krievijā', 2.
  • Referāts 'Komunikācijas kultūra Krievijā', 3.
  • Referāts 'Komunikācijas kultūra Krievijā', 4.
  • Referāts 'Komunikācijas kultūra Krievijā', 5.
  • Referāts 'Komunikācijas kultūra Krievijā', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Šajā darbā vēlētos piebilst arī to, ka visi Rietumiem raksturīgie žesti (piemēram, žests okay (viss kārtībā), ko veido ar īkšķi un rādītājpirkstu, un pigu, ko veido, saspiežot īkšķi un rādītājpirkstu ) tiek uzskatīti par rupjiem. Kā arī nevajadzētu nevienam demonstrēt apavu zoles, to uzskata par rupju manieri. Tieši šī iemesla dēļ ciemiņiem var nākties pie ieejas krievu mājā novilkt un atstāt apavus ( vai arī tā darīt kļūst skaidrs, ja rindā jau stāv novietoti apavi), apavi jānovelk arī dažos muzejos (šajā gadījumā cilvēkam pasniegs čības). Savukārt žests, ko rāda, paceļot uz augšu abus īkšķus, nozīmē „ viss kārtībā”.
Sarunājoties distance starp krieviem nav pārāk maza (apmēram rokas garuma attālumā). Rindās cilvēki stāv tūlīt aiz cilvēka, vai viņam priekš, gandrīz pieskaroties. Ļoti nekulturāli ir runāt, turot rokas kabatās: stāvot būtu ieteicams vienmēr rokas turēt cieši piespiestas pie sāniem. Vajadzētu atcerēties, ka pat sabiedrība formāla uzvedība ir labāka nekā neformāla: nevajag gremot košļājamo gumiju, iet ar sakumpušu muguru un nedrīkst stutēt sienu.
Cilvēkiem satiekoties ar krievu vajadzētu būt punktuāliem, bet nevajadzētu arī pārāk uztraukties, ja nākas aizkavēties. Jau iepriekš jāsagatavojas pasākumiem, kuriem nav noteikts precīzs laiks, kad tiem jābeidzas, jo kā piemēru var minēt to, ka sanāksmes var turpināties ilgāk, bet krievu vakariņas bieži vien ieilgst līdz agrai rīta stundai.

Autora komentārsAtvērt
Atlants