Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.11.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Kapovas ala Krievijā. Vispārējs raksturojums, atklāšanas vēsture un zīmējumi', 1.
  • Konspekts 'Kapovas ala Krievijā. Vispārējs raksturojums, atklāšanas vēsture un zīmējumi', 2.
  • Konspekts 'Kapovas ala Krievijā. Vispārējs raksturojums, atklāšanas vēsture un zīmējumi', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Vienā no zālēm ar alas zīmējumiem ir atklāti galvaskausi, viens no tiem, pēc zinātnieku pieņēmumiem, pieder meitenei, visinteresantākais bija tas ka to skeletu nebija. Zinātnieki uzskata, ka Senie cilvēki apglabāja galvas, kas piederēja augsti godājamām personām, dēļ pateicības un kulta. Agrāk šī ala kalpoja kā svētnīca, un viņā norisinājās rituālu veikšanas.
Straujais popularitātes pieaugums stipri kaitēja alas stāvoklim, jo pieaugot tūrismam, cilvēki atstāja uzrakstus uz alu sienām, nolauza stalaktdus, stalagnītus un alas pērles un citus kalcija veidojumus. No tūristu apmeklējuma cieta arī zīmējumi. Tāpēc no 1971 gada ieeja alā tika stingri kontrolēta.
Diemžēl arī šodien dažādu faktoru ietekmes rezultātā zīmējumi iet bojā. Šodien zinātnieki meklē variantus kā saglabāt tālo senču kultūras mantojumu.
Kapovas ala joprojām ir un paliek tūristu pieprasīta vieta, zinātnieki uzskata, lai saglabātu zīmējumus ir jāuztur patstāvīgi alas mikroklimats, kas nav savienojams ar cilvēku apmeklējumu. Šī ala vienmēr paliks cilvēku atmiņās un zinātnieki vēl ilgi pētīs tās zīmējumus, lai izprastu cilvēku senatnes dzīvi, lai gan mēs nekad nespēsim ielauzties to pagātnē.

Autora komentārsAtvērt
Atlants