Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.12.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2011. - 2015. g.
  • Eseja 'Laulības šķiršana', 1.
  • Eseja 'Laulības šķiršana', 2.
  • Eseja 'Laulības šķiršana', 3.
  • Eseja 'Laulības šķiršana', 4.
  • Eseja 'Laulības šķiršana', 5.
  • Eseja 'Laulības šķiršana', 6.
  • Eseja 'Laulības šķiršana', 7.
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
1. Laulību var šķirt tiesa vai notārs, pēc autores domām, labi, ka ir iespēja šķirt laulību pie notāra, gadījumos, kad abi laulātie ir vienojušies par laulības šķiršanu, jo šajā gadījumā laulība tiek šķirta ātrāk nekā, ja to šķir tiesa.
2. Tiesa var šķirt laulību, ja laulātie dzīvo šķirti mazāk kā trīs gadus. Tie ir gadījumi, kad laulības turpināšana tam laulātajam, kas pieprasa laulības šķiršanu, ir neiespējama tādu iemeslu dēļ, kuri ir atkarīgi no otra laulātā un kuru dēļ kopdzīve ar viņu būtu neizturama cietsirdība pret laulāto, kas pieprasa laulības šķiršanu. Pēc autores domām, Civillikuma 74.panta pirmo daļu vajadzētu pārstrādāt, jo ja pastāv tādi apstākļi, kuru dēļ kopdzīve ar vienu laulāto būtu neizturama cietsirdība pret otru laulāto, tas var būtiski ietekmēt kādu no laulātajiem fiziski vai garīgi, jo bieži vien laulībā attiecības ir tik ļoti sarežģījušās, ka to tiešām vajadzētu šķirt uzreiz, nevis atlikt lietas izskatīšanu līdz sešiem mēnešiem, kas vēl vairāk varētu sabojāt laulāto attiecības.
3. Civillikuma sestā nodaļa nosaka laulības neesamības un šķiršanas sekas. Šķirot laulību vai pēc laulības šķiršanas, bijušais laulātais var prasīt līdzekļus no otra bijušā laulātā samērā ar viņa mantas stāvokli, ja pēdējais ar savām darbībām veicinājis laulības iziršanu un līdzekļi nepieciešami iepriekšējā labklājības līmeņa nodrošināšanai vai uzturam. Šajā gadījumā būtu jāizvērtē katrs attiecīgais gadījums, lai nerastos krāpnieciskas sekas.

Autora komentārsAtvērt
Atlants