Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.11.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Medicīnas aprūpes iespējas šodien un vēsturē Liepājā', 1.
  • Eseja 'Medicīnas aprūpes iespējas šodien un vēsturē Liepājā', 2.
  • Eseja 'Medicīnas aprūpes iespējas šodien un vēsturē Liepājā', 3.
  • Eseja 'Medicīnas aprūpes iespējas šodien un vēsturē Liepājā', 4.
  • Eseja 'Medicīnas aprūpes iespējas šodien un vēsturē Liepājā', 5.
  • Eseja 'Medicīnas aprūpes iespējas šodien un vēsturē Liepājā', 6.
  • Eseja 'Medicīnas aprūpes iespējas šodien un vēsturē Liepājā', 7.
  • Eseja 'Medicīnas aprūpes iespējas šodien un vēsturē Liepājā', 8.
Darba fragmentsAizvērt

Pirmā slimnīca-armijas vajadzībām.
Kā iespējams atrast vēstures avotos, par pirmo Liepājas ārstu uzskatīts Mlinhiors Fišers, kas bijis akadēmiski izglītots un Liepājā ieradies 1705.gadā. Viņa šeit pavadītais laiks gan bijis īss-tikai pieci gadi, jo ārsts miris mēra laikā, inficējies no saviem pacientiem, bet viņa ieguldītais darbs bijis spēcīgs pamats slimnīcu būvēšanai.
Liepājā slimnīcu vēsture sākusies vien 1830.gadā, kad tika atvērta pirmā slimnīca, Kungu ielā, tiesa ne jau tāpēc, lai ārstētu pilsētniekus. Tā bija paredzēta armijas vajadzībām. Taču slimnīcā tika atļauts uzņemt dažus slimniekus par attiecīgo mēneša samaksu, jo ārstēšanās parasti ilga vairāk kā mēnesi, bet cilvēkus, kuri bija nedziedināmi, tika patvaļīgi izmesti no slimnīcas ēkas un atpakaļ netika uzņemti.
Interesantas ir ziņas par tā laika slimnieku ēdināšanu, proti, bija liegti jebkādi piederīgo pienesumi, taču slimniekiem kā dzēriens tika pasniegts alus.
Tāpat kā mūsdienās, arī pirmsākumos slimnīca bija pakļauta pašvaldības kontrolei.
1839.gadā slimnīcā tika ieviesta dežūrgrāmata, kurā ikdienas bija jāatzīmē ievērības cienīgākie notikumi, jāatzīst, ka šī dežūrgrāmata neguva sevišķi daudz jauninājumus ikdienas dzīvē, jo ikdienā nekas ievērības cienīgs pārsvarā nenotika un liela daļa šajos ierakstos arī vēstī: viss mierīgs, nekas sevišķs.
1886.gadā šī slimnīca tika pārcelta uz Dārtas ielu, jo šī slimnīca kļuva nemoderna un par šauru, kā arī funkcionāli neatbilda iedzīvotāju prasībām, respektīvi, slimnīcai nebija iespēju izvietot visus sasirgušos pacientus, kuriem bija nepieciešamība ārstēties slimnīcā.
Slimnīca, pārceļoties jaunā vietā, tā pārtop par pilsētas 1. slimnīcu.

Autora komentārsAtvērt
Atlants