Vērtējums:
Publicēts: 21.10.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Publiskās administrācijas kontroles veidi', 1.
  • Referāts 'Publiskās administrācijas kontroles veidi', 2.
  • Referāts 'Publiskās administrācijas kontroles veidi', 3.
  • Referāts 'Publiskās administrācijas kontroles veidi', 4.
  • Referāts 'Publiskās administrācijas kontroles veidi', 5.
  • Referāts 'Publiskās administrācijas kontroles veidi', 6.
  • Referāts 'Publiskās administrācijas kontroles veidi', 7.
  • Referāts 'Publiskās administrācijas kontroles veidi', 8.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Kontroles definīcija un būtība    4
2.  Publiskās administrācijas kontroles veidi    5
2.1.  Iekšējā kontrole    5
2.2.  Sabiedriskā kontrole    6
2.3.  Parlamentārā kontrole    7
  Nobeigums    8
  Izmantotā literatūra    9
Darba fragmentsAizvērt

Valsts ir sarežģīts veidojums, kas sastāv no tautas (sabiedrības) un dažādām instancēm, iestādēm un organizācijām. Valsts nevar pastāvēt bez iedzīvotājiem, vienotas teritorijas, kopīgas vestures un tradīcijām, taču, lai tā spētu pastāvēt kvalitatīti ir jākontrolē visas valsts sastāvdaļas. Nevienam nav noslēpums, ka korupcija, ēnu ekonomika, kontrabanda ir izplatītas problēmas gan Latvijā, gan pasaulē, lai ar tām un vēl citām problēmām cīnītos ir jāseko līdzi valstī notiekošajiem poliskajiem un ekonomiskajiem procesiem, ir jākontrolē valsts pārvalde- gan valdība, Saeima, gan valsts varas izpildošās iestādes.
„Pat vismazākās aizdomas par neefektīvu valsts vai pašvaldības budžeta līdzekļu izmantošanu var negatīvi ietekmēt sabiedrības uzticēšanos institūcijai un valsts pārvaldei kopumā. Institūcijām ir jāspēj pierādīt, ka sabiedrības līdzekļi tiek tērēti paredzētajiem mērķiem un labi pārvaldīti. Tāpat institūcijām ir jābūt atklātām, ja šīs stingrās prasības dažkārt netiek izpildītas un jāsniedz detalizēta informācija, kā konstatētās nepilnības tiek novērstas. Kontrole ļauj mazināt izmaksas, palielinot resursu izmantošanas lietderīgumu un produktivitāti, pilnveidot drošību, padarīt caurskatāmāku pārvaldību, novērst nesankcionētu mantas un finanšu līdzekļu izmantošanu.”
Kontrolēt valsts pārvaldi nebūt nav vienkārši, kontroles īstenošana prasa lielu atbildību, profesionālu ētikas līmeni, gribasspēku un lielu darbu. Šis process balstās uz dažādiem veidiem un mehānismiem, līdz ar to referāta mērķis ir izpētīt kādi ir valsts pārvaldes kontroles veidi. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants