Vērtējums:
Publicēts: 19.02.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Dzemdniecība', 1.
  • Konspekts 'Dzemdniecība', 2.
  • Konspekts 'Dzemdniecība', 3.
  • Konspekts 'Dzemdniecība', 4.
  • Konspekts 'Dzemdniecība', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Ja sievietei anamnēzē pirms grūtniecības ir atkārtota, rekurenta urīnceļu infekcija, bieži problēma saistīta ar dzimumdzīvi un ārstēšanā lieto postkoitālu profilaksi. Arī grūtniecības laikā šādos gadījumos var ieteikt vienreizēju postkoitālu antibiotiku devu: cephalexin (250 mg) vai nitrofurantoin (50 mg) p/o.
[D. Rezebergas “Dzemdniecība” lpp. 657]
3. Lai no infekcijām izvairītos, ļoti būtiski ievērot rūpīgu higiēnu - gan sievietei, gan viņas partnerim, jo baktērijas no ādas un apakšveļas caur paplašināto urīnizvadkanālu var viegli iekļūt organismā. Grūtniecēm nevajadzētu valkāt ciešu apakšveļu vai stringbiksītes, veļa pietiekami bieži jāmaina. Jālieto pietiekami daudz šķidruma - vismaz 2 litri ūdens dienā. Var dzert arī zāļu tējas, bet pirms to lietošanas jākonsultējas ar ārstu.
[https://www.delfi.lv/vina/veseliba/vesela-un-laimiga]
4. Pēc grūtniecības astoņpadsmitās nedēļas, ja ir aizdomas par urīnceļu infekciju, sievietei būtiski ievērot nieres atslogojošas ķermeņa pozas - ilgstoši negulēt uz labajiem sāniem un vairākas reizes dienā atslogot spiedienu uz nierēm, nostājoties ceļgalu - elkoņu pozā (četrrāpus). Šo "vingrinājumu" droši var veikt arī profilaktiskos nolūkos, ja sievietei nekādu sūdzību nav.
[https://www.delfi.lv/vina/veseliba/vesela-un-laimiga]

Autora komentārsAtvērt
Atlants