Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.06.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Paliekošo veidņu sistēmas', 1.
  • Konspekts 'Paliekošo veidņu sistēmas', 2.
  • Konspekts 'Paliekošo veidņu sistēmas', 3.
  • Konspekts 'Paliekošo veidņu sistēmas', 4.
  • Konspekts 'Paliekošo veidņu sistēmas', 5.
  • Konspekts 'Paliekošo veidņu sistēmas', 6.
  • Konspekts 'Paliekošo veidņu sistēmas', 7.
  • Konspekts 'Paliekošo veidņu sistēmas', 8.
  • Konspekts 'Paliekošo veidņu sistēmas', 9.
  • Konspekts 'Paliekošo veidņu sistēmas', 10.
  • Konspekts 'Paliekošo veidņu sistēmas', 11.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
2.  Darba uzdevums   
3.  Saturs   
4.  Paliekošie veidņi   
5.- 6.  Paliekošo veidņu sistēma monolītbūvniecībai „Dobeles panelis”   
7.- 8.  fibrolīta materiālu paliekošo veidņu (MBF) sistēma   
9.-10.  AAB bloku sistēma   
Darba fragmentsAizvērt

Paliekošie veidņi ir tādi veidņi, kas paliek par iebetonētas konstrukcijas sastāvdaļu. Paliekošo veidņu materiālu izvēlas ar tādu nolūku, lai turpmāk, pēc betonmasas sacietēšanas, šis materiāls veiktu kaut kādu noteiktu uzdevumu, piemēram, siltuma vai skaņas izolāciju, paliktu konstrukcijā kā siltumizolācijas vai skaņizolācijas materiāls.
Paliekošos veidņus veido no materiāla, kas labi sasaistās ar betonmasu, veidojot homogēnu konstrukciju. Paliekošo veidņu priekšrocības ir tās, ka nav jāveic atveidņošanas darbi, kā arī atkrīt inventārveidņu tīrīšana, kas parasti ir darbietilpīgs process. Turklāt jāņem vērā arī tas, ka daļa koka inventārveidņu atveidņojot tiek bojāta un tikai daļu no lietotā veidņu materiāla var izmantot atkārtoti.
Rietumeiropas valstīs par paliekošajiem veidņiem izmanto fibrolīta un trīs slāņu fibrolīta- putupolistirola un fibrolīta-minerālvates plātnes (abas pēdējās Latvijā ir pazīstamas ar apzīmējumu DIP- daudzslāņu izolācijas plātnes). Fibrolīta virsma labi sasaistās ar betonu un veido viendabīgu konstrukciju. Tālākai apdarei uz fibrolīta virsmas var veidot apmetumu, var arī fibrolīta virsmu vienkārši nokrāsot. Fibrolītu un daudzslāņu izolācijas plātnes var viegli zāģēt, tāpēc, izmantojot šīs plātnes, var izveidot praktiski jebkuras konstrukcijas sienas, pārsedzes un pārsegumus. Jāatzīmē, ka Vācija pat ir izstrādāts speciāls standarts par fibrolīta un DIP izmantošanu paliekošajos veidņos- DIN 1102.
Par paliekošajiem veidņiem izmanto 50 mm biezās fibrolīta plātnes. Pašreiz Latvijā Jelgavas būvmateriālu kombināts izgatavo fibrolīta plātnes ar tajās ievietotām koka latām, kas būtiski palielina plātnes nestspēju (FK tips). Mūsu apstākļos fibrolīta un daudzslāņu izolācijas plātnes ir ļoti parocīgas, veicot betonēšanu ziemas apstākļos, jo plātnes vienlaikus ir arī siltumizolācijas materiāls. Ja fibrolīta plātnes netiek apmestas, ieteicams izmantot fibrolīta plātnes ar gropi pus plātnes biezumā.
Grope nodrošina blīvāku plātņu savienojumu un novērš iespējamo betonmasas izplūšanu caur plātņu savienojuma vietām. Gropi var izveidot ar frēzi vai arī pasūtīt ražotājam piegādāt plātnes ar jau rūpnieciski izveidotu gropi. Fibrolīta plātnēs viegli iefrēzēt rievas elektroinstalācijas ierīkošanai, kas var stipri atvieglot turpmākos būvniecības darbus.

Atlants