Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.03.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Alternatīvie enerģijas ieguves veidi', 1.
  • Referāts 'Alternatīvie enerģijas ieguves veidi', 2.
  • Referāts 'Alternatīvie enerģijas ieguves veidi', 3.
  • Referāts 'Alternatīvie enerģijas ieguves veidi', 4.
  • Referāts 'Alternatīvie enerģijas ieguves veidi', 5.
  • Referāts 'Alternatīvie enerģijas ieguves veidi', 6.
  • Referāts 'Alternatīvie enerģijas ieguves veidi', 7.
  • Referāts 'Alternatīvie enerģijas ieguves veidi', 8.
  • Referāts 'Alternatīvie enerģijas ieguves veidi', 9.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1)  Ievads    3
2)  Ieguves veidi    4
3)  Secinājumi    7
4)  Attēli    8
5)  Izmantotā literatūra    9
Darba fragmentsAizvērt

Biogāzes ražošana notiek bioreaktorā, kurā baktēriju iedarbības rezultātā no substrāta sāk izdalīties gāze. Vairāku iemeslu dēļ šis process ir nevienmērīgs, taču apkures katlam gāze ir jāpiegādā patstāvīgā daudzumā. Tāpēc saražoto gāzi uzkrāj īpašās tvertnēs ( gasholderos ). To tālāk var izmantot elektrības ražošanai vai siltuma iegūšanai blakus esošajās katlumājās. Biogāze visefektīvāk izmantojama koģenerācijas iekārtās, kas ražo enerģiju koģenerācijas režīmā. Latvijas biogāzes ieguvei ir ievērojamas potences: ik gadu šim nolūkam varētu izmantot 174 mlj.kub.m. augkopības, sadzīves, dzīvnieku izcelsmes un citu veidu atkritumu. Izmantojot šos resursus mēs gadā varētu saražot aptuveni 1.2 mljrd. kub.m. gāzes. Krievijas gāzes piegādes pašreizējais apjoms Latvijai ir 1.7 mljrd. kub.m.gāzes gadā.

Secinājumi
Nav jābūt izcilam profesoram, lai saprastu, ka dabas resursi (nafta, akmeņogles u.c.) ir izsīkstoši. Ja turpināsim dzīvot tikpat izšķērdīgi kā līdz šim un nemeklēsim jaunus risinājumus, jau pēc pāris gadu desmitiem saskarsimies ne tikai ar nopietnām vides problēmām, bet arī ar ikdienas grūtībām.
Manuprāt, alternatīvā enerģija ir viens no vislabākajiem veidiem, kā mēs varam saudzēt vidi, kas ir apkārt mums. Ir jānovērtē tas, kas mums tiek dots, taču jāatceras, ka resursi nav mūžīgi, tādēļ jo ātrāk pievērsīsimies alternatīvajai enerģijai, jo lielākas iespējas būs dzīvot ilgāk un zaļāk, proti, mazāk piesārņotā pasaulē.

Autora komentārsAtvērt
Atlants