Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Ūdens piesārņošana', 1.
  • Konspekts 'Ūdens piesārņošana', 2.
  • Konspekts 'Ūdens piesārņošana', 3.
  • Konspekts 'Ūdens piesārņošana', 4.
  • Konspekts 'Ūdens piesārņošana', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Kā tiek piesārņots ūdens

Ūdeni raksturo kā piesārņotu, ja tajā esošo kaitīgo vielu daudzums ir tik liels, ka var radīt kaitējumu cilvēkiem, dzīvniekiem vai apkārtējai videi. Dzeramais ūdens ir dārgs resurss. Daudzās zemēs nokrišņu daudzums nav pietiekams un bieži vien ūdenskrātuves neatbilst vajadzībām.
Jaunattīstības valstīs urbumi un upes bieži nevar nodrošināt pieaugošā iedzīvotāju skaita vajadzības. Turklāt ūdenskrātuves var būt piesārņotas ar atkritumiem.
Ūdens ir ļoti labs šķīdinātājs. Tas spēj izšķīdināt daudz vairāk cietu vielu nekā citi šķidrumi. Kad ūdens plūst caur iežu slāni gruntsūdens veidā, tas šķīdina minerālus. Upju un ezeru ūdens gandrīz vienmēr satur izšķīdušas ķīmiskas vielas vai ar to tiek pārnesti tajā izšķīdušie sanesu ieži.
Upes un jūras parasti ir izmantotas atkritumu noglabāšanai. Ātri plūstošas upes aizskalo notekūdeņus un citus atkritumus no cilvēku mājām uz okeāniem, kur tie dabiskos sairšanas procesos tiek neitralizēti. Taču lēni plūstošos ūdeņos vai vietās, kur pārāk daudz atkritumu tiek ievadīts ūdenī, šis dabiskās sairšanas process nespēj neitralizēt atkritumus. Tad ūdeni var piesārņot slimību baciļus nesoši notekūdeņi.…

Atlants