Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.06.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Partija, politika, vēlētājs', 1.
  • Eseja 'Partija, politika, vēlētājs', 2.
  • Eseja 'Partija, politika, vēlētājs', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Partijas, politika un vēlētājs ir trīs politiskā kursa pamatelementi. Principā, es pat teiktu, ka neviens no šiem elementiem nepastāvētu, ja nebūtu pārējo divu. Politiskās partijas ir galvenā pārstāvnieciskā un leģitīmā saikne starp pilsoņiem un valsti. Politiskas partijas ir galvenie politiskie aktieri valdību veidošanā un saglabāšanā. Politiskām partijām ir centrālā vieta mūsdienu koncepcijās par demokrātisko procesu.
Politiskais (demokrātisks) process noriet apmēram tā: katrā valstī iedzīvotāji realizē savu interešu īstenošanos, ievēlējot cilvēkus (kuri darbojas tā vai citā partijā), kuri pārstāv katru iedzīvotāju grupu valsts valdībā. Tādējādi partijas, kurās šie pārstāvji sastāv, veido valdību, kura pārstāv valsts sabiedrības intereses.
Partiju un vēlētāju attiecības.
Mūsdienu politiskās partijas radās Eiropā. Ir viedoklis, ka tas notika līdz ar vispārējo vēlēšanu tiesību ieviešanu. Viens no vecākajiem partiju skaidrojumiem ir tas, ka partijas parādījās 19. gadsimtā. Līdz pat mūsdienām šis viedoklis tiek uzskatīts par vienu no labākajiem: politiskās partijas ir organizācijas, kas vēlēšanu sacensībā cenšas gūt uzvaru par varu, sacenšoties ar vienu vai vairākām līdzīgām organizācijām.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants