• Mūsdienu informācijas vides izpratne: Latvijas komunikācijas procesu raksturojumi un analīze, Latvijas mediju skatuves priekšplāns

     

    Referāts3 Psiholoģija, Žurnālistika

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 31.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Mūsdienu informācijas vides izpratne: Latvijas komunikācijas procesu raksturojum', 1.
  • Referāts 'Mūsdienu informācijas vides izpratne: Latvijas komunikācijas procesu raksturojum', 2.
  • Referāts 'Mūsdienu informācijas vides izpratne: Latvijas komunikācijas procesu raksturojum', 3.
  • Referāts 'Mūsdienu informācijas vides izpratne: Latvijas komunikācijas procesu raksturojum', 4.
  • Referāts 'Mūsdienu informācijas vides izpratne: Latvijas komunikācijas procesu raksturojum', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Izrāde ir mediju īstākā daba. Viss darbs, kas mediju vidē tiek darīts, ir veltīts skatuves noformējumam. Pārsvarā Latvijas mediju skatuves priekšplāns ir ticis veidots gadu gadiem, tas ir stabils, pasargāts no kļūdām. Tā kā ekspozīcija mainās ar katru laikraksta numuru, televīzijas vai radio raidījumu, tad nepilnības tiek ātri aizmirstas un drukāto mediju vidū – reti pieļautas.
Savā darbā analizēšu to, kā mediju priekšplānus uztver dažādas auditorijas, kuri mediji ir pieprasītākie Latvijā, analizēšu, kāpēc tieši šie ir populārākie Latvijas mediji. Izvērtēšu ziņu raidījumu priekšplānus, ziņu diktorus, cik labi viņi spēlē savas lomas, ko īsti viņi spēlē, kāda ir komandu saspēle televīzijas ziņu raidījumos; cik lielu vietu ziņām atvēl drukātie mediji. Salīdzināšu dažādu mediju laika ziņu pasniegšanas stilus. Simulācija mediju priekšplāna veidošanā. Aprakstīšu, kādi tehniskie traucējumi var ietekmēt mediju skatuves priekšplānus. Kuri no tiem ir visspilgtākie, cik gadu gaitā veidojušies un kādu lomu tie ieņem cilvēku dzīvēs. Vai mediju darbinieki tic paši savai izrādei? Vai mediju darbinieku spēlētās lomas ir arī viņu patiesā būtība, un vai vispār profesionālās izrādēs ir iespējams noteikt, kas ir cilvēka patiesā būtība – cilvēks kā personība pazūd, paliek tikai viņa loma un tās spēlēšana. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants