Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.02.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Manas atklāsmes un gaidas saistība ar internetu', 1.
  • Eseja 'Manas atklāsmes un gaidas saistība ar internetu', 2.
  • Eseja 'Manas atklāsmes un gaidas saistība ar internetu', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Sēžot mājās pie sava datora, liekas, ka sērfot internetā varam pilnīgi anonīmi. Lai gan tas nav iespējams. Kas gan var zināt, kuru web lapu mēs apmeklējam, ko tajā skatāmies un, galu galā, kurā valstī vai pilsētā vispār atrodamies. Bet izrādās, ka par mums var iegūt pietiekoši plašu informāciju: katru mūsu kutību, soli, atvērto mājas lapu var redzēt hakeri, NSA, FBI, tavi draugi, es un tu pats. Vismaz tajos gadījumos, ja par savu anonimitāti neparūpējamies paši. Kad jūs atverat kādu www lapu, web serveris ievāc par jums diezgan daudz informācijas (IP adrese, pārlūka versiju utt.). Izmantojot, piemēram, Google Analytics, var iegūt informāciju, kāda jums ir operētājsistēmas versija, cik bieži un kuras lapas jūs aplūkojat, kurā pilsētā dzīvojāt utt. Tātad anonimitāte Internetā ir atkarīga no mums pašiem, jo nepadomājot, mēs varam atstāt aiz sevis ļoti daudz informācijas.
Šī nesvarīgā informācija atsevišķām organizācijām var likties ļoti interesanta un komerciāli noderīga. Gribētos, lai informācija, kas par mums un mūsu darbību tiek saglabāta, nevarētu būt pieejama trešajām personām bez mūsu ziņas.
Internetā ir pieejams ļoti liels bezmaksas informācijas daudzums, bet šai informācijai grib uzlikt maksu par šo pakalpojumu.

Autora komentārsAtvērt
Atlants