Vērtējums:
Publicēts: 11.11.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Psihiatrijas jēdzienu skaidrojums, nozīme', 1.
  • Konspekts 'Psihiatrijas jēdzienu skaidrojums, nozīme', 2.
  • Konspekts 'Psihiatrijas jēdzienu skaidrojums, nozīme', 3.
  • Konspekts 'Psihiatrijas jēdzienu skaidrojums, nozīme', 4.
  • Konspekts 'Psihiatrijas jēdzienu skaidrojums, nozīme', 5.
  • Konspekts 'Psihiatrijas jēdzienu skaidrojums, nozīme', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Psihiatrija- zinātne par psihiskām slimībām, to gaitu, profilaksi un ārstēšanu. (pamatl.- E.Kupelīns, aprakstīja šizofrēniju.)
Funkcionālie trauc.- (psihozes, neirozes)
Organiskie trauc.- akūti un hroniski(uzrāda kādas analīzes)
I: Neirozēm līdzīgie trauc.
1.Astēniskais sindr.- paaugstināta uzbudināmība, kairināmība, nogurdināmība, spēku izsīkums, nelīdzsvarots garastāvoklis(raud, pēkšņi smejas..), miega, ēstgribas trauc., sarkšana-bālēšana, sirdsklauves..Nav jāārstē, mazina stresu dzīvē!
2.Histēriskais- lielās un mazās hist. lēkmes. Teatrāli, egocentriski, nepatstāvīgi jūtās, domās, paaugstināta suģestējamība, bēg no dzīves, grūtībām, slimībām; ļoti grezni..Lielās- rodas psihotraumējošu pārdzīv. dēļ, norit ar sašaurinātu apziņu: krampjaina raustīšanās, teatrālas pozaskliedzieni, dauzīšanās pret zemi, sienu, matu, drēbju plēšana- ~30min. Rada nepareiza audzināšana, psihotraumas, audzēji. Mazās- neapturami skaļi smiekli vai raudāšana+ elsošana, stenēšana. Sadauza viegli plīstošas lietas, sit ar galvu pa sienu. Nav zemē krišanas, krampju! Jāsakārto apkārtējā vide, ārstē psihoterapeits!
Stigmas- traucējumi, kas atgādina somatiskus vai neiroloģiskus trauc.(Piem., histērisks aklums, kurlums- viss O.K., bet neredz vai nedzird)
3.Uzmācību sindr.-cilvēkam ir kritiska attieksme pret uzmācībām. Parādās apziņā pret paša gribu, cilv. cīnās ar tām, bet atbrīvojas tikai īslaicīgi.
Afektīvās uzmācības- uzmācīgas bailes, fobijas. Cilv. pats labi saprot baiļu nepamatotību, bet atbrīvoties nespēj.
Ideatorās uzmācības(Obsesijas)- uzmācīgas domas, priekšstati, atmiņas, kuras pats cilv., uzskata par liekām, nevajadzīgām, bet nevar no tām atbrīvoties, atzīst par savām(ne kā murgos). Uzmācīgas atmiņas- pret paša gribu jāatceras nepatīkami brīži, situācijas.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants