Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.05.2001.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Kredīts un tā veidi', 1.
  • Konspekts 'Kredīts un tā veidi', 2.
  • Konspekts 'Kredīts un tā veidi', 3.
  • Konspekts 'Kredīts un tā veidi', 4.
  • Konspekts 'Kredīts un tā veidi', 5.
  • Konspekts 'Kredīts un tā veidi', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Kredīts (credit; loan) – naudas vai citu atvieglojamu lietu aizdevums, ko fiziskām un juridiskām personām sniedz kredītiestādes un kas šīm personām dod tiesības rīkoties ar naudu vai citām atvieglojamām lietām un uzliek saistības atdot naudu vai citas atvieglojamās lietas ar vai bez procentiem. Termins ”kredīts“ ir aizgūts no latīņu valodas vārda (credit) un nozīmē aizdevumu, parādu.
Kredītiestāde (credit institution) – uzņēmējsabiedrība, kas dibināta, lai pieņemtu noguldījumus un citus atmaksājamus līdzekļus un savā vārdā izsniegtu kredītus. Latvijā kā kredītiestādes darbojas bankas , krājaizdevumu sabiedrības vai ārvalstu banku nodaļas (filiāles).
Mūsdienu tirgus ekonomika nav iedomājama bez plašām kredītattiecībām. Pateicoties tām, rodas labvēlīgas iespējas kapitāla pārplūdei no mazāk ienesīgām ekonomiskām nozarēm uz ienesīgākām, tās paātrina preču realizāciju, samazina ar naudas apgrozību saistītās izmaksas, sekmē kapitāla uzkrāšanu. Kredīts dod iespēju savlaicīgi un pilnīgi apmierināt uzņēmumu vajadzības pēc naudas līdzekļiem dažādos laika posmos, efektīvi izmantot naudas resursus tautsaimniecībā. Savukārt kredītu piešķiršanas pamatmērķis ir gūt peļņu no šiem darījumiem. Tātad mēs varam secināt, ka ar kredīta palīdzību peļņu jeb labumu gūst abas puses - gan aizdevējs jeb kreditors gan aizņēmējs jeb debitors.…

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Atlants