Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
  • Prakses atskaite 'Personāla novērtēšanas nozīme uzņēmuma darbā', 1.
  • Prakses atskaite 'Personāla novērtēšanas nozīme uzņēmuma darbā', 2.
  • Prakses atskaite 'Personāla novērtēšanas nozīme uzņēmuma darbā', 3.
  • Prakses atskaite 'Personāla novērtēšanas nozīme uzņēmuma darbā', 4.
  • Prakses atskaite 'Personāla novērtēšanas nozīme uzņēmuma darbā', 5.
  • Prakses atskaite 'Personāla novērtēšanas nozīme uzņēmuma darbā', 6.
  • Prakses atskaite 'Personāla novērtēšanas nozīme uzņēmuma darbā', 7.
  • Prakses atskaite 'Personāla novērtēšanas nozīme uzņēmuma darbā', 8.
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
Vērtēšanas process, formāls vai neformāls, notiek jebkurā organizācijā, un tā formalizēšana – vienotas darbības novērtēšanas sistēmas izveidošana – ir viens no efektīvas personāla vadīšanas pamatnosacījumiem mūsdienīgā organizācijā.
Personāla darbības novērtēšana ir personāla vadīšanas procesa nozīmīga un neatņemama sastāvdaļa, viena no svarīgākajām personāla vadības funkcijām.
Lai uzņēmums mērķtiecīgi virzītos uz noteiktā mērķa sasniegšanu un komandā paliktu vislabākie darbinieki ir jābūt prasmīgi izveidotai darbinieku novērtēšanas sistēmai.
Ir ļoti būtiskas personāla novērtēšanas metodes, kādas uzņēmums pielieto. Tas lielā mērā atkarīgs arī no tā, kādā jomā uzņēmums darbojas un kāda veida speciālisti un darbinieki tajā darbojas.
Veicot darbinieku novērtēšanu ir jāizraugās aktuālās metodes, kas dos iespēju efektīvi novērtēt uzņēmuma darbiniekus.
Svarīga loma veicot novērtēšanu ir sagatavošanās novērtēšanas darbam pirms novērtēšanas procesa uzsākšanai (darbinieka informēšana), kā arī tam, kas veic šo novērtēšanu.
Personāla novērtēšanas sistēmas darbības efektivitāti nosaka to atbilstība noteiktiem kritērijiem, lai nodrošinātu tās zinātniskumu un likumību, kā arī praktisko pielietojumu.
Izpētot personāla novērtēšanas procesu uzņēmumā „X” autorei nācās secināt, ka tam ir savas stiprās puses, kā, piemēram – regulāra darbinieku veikuma kontrole, regulāri veidojas atgriezeniskā saite ar uzņēmuma vadību un tiešo vadītāju, kā arī novērtēšanas procesam ir savas vājās puses – piemēram, vienpusēji lēmumi no vadības puses.
Pieaugot procesam, kas saistīts ar darbinieku masveida atbrīvošanu no darba ir svarīgi objektīvi izvērtēt darbinieku kompetenci. Personāla novērtēšanas procesa uzlabošanai autore ieteica ņemt vērā sekojošus novērtēšanas kritērijus: gūtā pieredze, izturēšanās, mērķtiecība, profesionālā atbilstība.
Uzņēmumam „X” darbinieku novērtēšanas procesā liela uzmanība būtu jāpievērš darbinieku sagatavotībai pirms novērtēšanas, jo bieži vien ir sastopama tāda parādība, kā bailes un apjukums.

Autora komentārsAtvērt
Atlants