Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Tiesību filosofija', 1.
  • Konspekts 'Tiesību filosofija', 2.
  • Konspekts 'Tiesību filosofija', 3.
  • Konspekts 'Tiesību filosofija', 4.
  • Konspekts 'Tiesību filosofija', 5.
  • Konspekts 'Tiesību filosofija', 6.
  • Konspekts 'Tiesību filosofija', 7.
  • Konspekts 'Tiesību filosofija', 8.
Darba fragmentsAizvērt

Tiesības ir sabiedrības pastāvēšanas pamats un garants tās drošai eksistencei. Tiesību mērķis ir rūpēties par pilsoņu ārējo drošību. Bez tiesību palīdzības nav iedomājama sabiedrības attīstība, kultūras izaugsme.
Ir tādas idejas, kas iet cauri laikiem un piesaista daudzu cilvēku prātus. Ir jautājumi, uz kuriem cilvēki mēģinājuši atbildēt visos laikos. Ir cilvēki, kas uzskata, ka viņi zina atbildi uz uzdoto jautāju, un ir cilvēki, kas nezin.
Ar ko gan atšķiras zinošie cilvēki no nezinošajiem? Šis jautājums kļūst vēl sarežģītāks, ja liela daļa cilvēku domā, ka jautājums nav atbildams, vai, ja zinošie dod radikāli pretējas atbildes. Vai tad jautājums ir atbildēts? Kāpēc cilvēki domāja, ka viņi zina atbildi, ja viņi deva atbildi, kas atšķiras no cita zinātāja atbildes.
Cilvēces politiskai attīstībai strauji virzoties uz priekšu, būtisks ir jautājums par morāli, par tās attīstību un atbilstību laikam. Sabiedrībā vērojams juridiskās kultūras līmeņa nemitīgs pieaugums.
Terminu „tiesību filozofija” ieviesa vācu jurists G.Hugo 18.gadsimta beigās. 19.gadsimtā šis termins plaši izplatījies, kas pirmām kārtām ir saistīts ar G.Hēgeļa uzrakstīto „Tiesību filozofiju”, kura ir aktuāla līdz pat mūsdienām.
Mūsdienās tiesību filozofijā tās priekšmets tiek definēts dažādi.
Visplašākā definīcija: „ tiesību filozofija nodarbojas ar tiesību jēgas, to būtības un jēdziena, to pamatu un vietas pasaulē, to vērtības un nozīmes, to lomas cilvēka, sabiedrības un valsts dzīvē, tautu un cilvēces likteņos izpēti” , visšaurākā definīcija, ko piedāvāja itāļu filozofs N.Bobbio, kurš uzskata, ka vienīga tiesību filozofijas problēma, kas arī ir tās priekšmets, ir taisnīguma problēma.…

Autora komentārsAtvērt
Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Tiesību filosofija”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/163852

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.