Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Politiskās kultūras konceptualizācija', 1.
  • Eseja 'Politiskās kultūras konceptualizācija', 2.
  • Eseja 'Politiskās kultūras konceptualizācija', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Politiskā kultūra ir daļa no kultūras kopuma. Politiskā kultūra ir – cilvēka attiecība pret politiskiem objektiem, tādiem kā politiskās partijas, valdība, konstitūcija, kas izpaužas cilvēka uzskatos un vērtībās. Tas ir tikai viena no šī jēdziena iespējamajām definīcijām.
Johans Gotfrīds Herders pirmais sāka pielietot jēdzienu „politiskā kultūra” – iedzīvotāju rakstura lomas apzīmēšanai.
Mūsdienās ir rasti daudzi definējumi šīm plašam jēdzienam, taču apkopojot tos visus mēs varam izsecināt, ka politiskā kultūra ir – visu garīgu, materiālu, organizacionālu vērtību kopums, ko cilvēce ir radījusi sabiedrības pārvaldīšanas optimizēšanai. Mazliet vieglāks un prastāks definējums skanētu šādi: politiskā kultūra – ļaužu grupas priekšstati, vērtējumi un attieksmes pret politiku un politiskiem jautājumiem (parlamentu, valdību, vēlēšanām, korupciju utt.)Apzīmē katra indivīda uzskatu un attieksmju kopumu pret politiku.
Man vistuvāk ir sekojoša politiskās kultūras definīcija: pārliecību un zināšanu kopums, kā arī prasmes izmantot tās politiskajā darbībā un sociālu vērtību, tradīciju un normu saturs, kas regulē politiskās attiecības. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants