Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 31.01.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Analītiskā ķīmija, tās nozīme un uzdevumi', 1.
  • Konspekts 'Analītiskā ķīmija, tās nozīme un uzdevumi', 2.
  • Konspekts 'Analītiskā ķīmija, tās nozīme un uzdevumi', 3.
  • Konspekts 'Analītiskā ķīmija, tās nozīme un uzdevumi', 4.
  • Konspekts 'Analītiskā ķīmija, tās nozīme un uzdevumi', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Par analītisko ķīmiju sauc zinātni, kas pēta vielu ķīmisko sastāvu. Vielu sastāva pētīšanu veic ar ķīmiskās analīzes palīdzību.
Ķīmiskajai analīzei ir divi mērķi:
noteikt vielas kvalitatīvo sastāvu un
noteikt tās daudzumu analizējamajā paraugā.
Tātad kvalitatīvās ķīmiskās analīzes(качественный химический анализ) uzdevums ir noteikt elementus, kas ietilpst vielas sastāvā, vai arī noteikt atsevišķas funkcionālās grupas, kas ietilpst organiskajos savienojumos, vai arī noteikt atsevišķas vielas, kas veido vielu maisījumu.
Kvalitatīvās ķīmiskās analīzes(количественный химический анализ) uzdevums ir noteikt jonu vai funkcionālo grupu daudzumu analizējamajā vielā, vai arī noteikt atsevišķo vielu daudzumu maisījumā.
Pašlaik grūti nosaukt tādu ražošanas nozari ( un ne tikai ražošanas), kur tādā vai citādā mērā netiktu izmantota ķīmiskā analīze. Kvalitatīvo un kvantitatīvo vielu sastāvu nosaka gan tehnikā, ražošanā, lauksaimniecībā, medicīnā un bioloģijā. Šāda ķīmiskās analīzes plašās izplatības dēļ radusies vesela rinda analīzes veidu.
Tā tehniskā analīze pēta sastāvu dzelzsrūdai, celtniecības materiāliem, metalurģijas izstrādājumiem, mežrūpniecības un ķīmiskās rūpniecības izstrādājumiem, tekstilizstrādājumiem u.c..
Agroķīmiskā analīze pēta augsnes un lauksaimniecībā nepieciešamo vielu
(minerālmēslu, herbicīdu u.c. ) ķīmisko sastāvu.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants