Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.07.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Lietišķā komunikācija', 1.
  • Referāts 'Lietišķā komunikācija', 2.
  • Referāts 'Lietišķā komunikācija', 3.
  • Referāts 'Lietišķā komunikācija', 4.
  • Referāts 'Lietišķā komunikācija', 5.
  • Referāts 'Lietišķā komunikācija', 6.
  • Referāts 'Lietišķā komunikācija', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Dienas gaitā fiziskā forma mainās : ir enerģijas kāpumi un kritumi, gribas te ēst, te gulēt un tas viss ietekmē savstarpējās attieksmes ar kolēģiem un partneriem. Noskaņojums, pat lietišķās tikšanās laiks un vieta var būtiski ietekmēt tās rezultātus.
Ja grib sev labvēlīgu rezultātu, viss līdz sīkumiem jāpārdomā jau iepriekš. Tas prasa īpašu sagatavotību un organizāciju.
Jānoprecizē izvirzītie uzdevumi un jāņem vērā galvenie trīs faktori :
1)Praktiskums. Jābūt reālistam, jo šī nav vienīgā un pēdējā tikšanās, jāizlemj vai visus mērķus var panākt uzreiz jeb pēc 2 – 3 sanāksmes.
2)Dalībnieku sastāvs. Pārdomāt, kuras personas noderēs izvirzīto ideju apspriešanā. Vai viņi ir paredzamo pasākumu lietas kursā ? Varbūt ar kādu no viņiem jāsatiekas iepriekš ?
3)Laiks, vai pašlaik ir īstais laisk priekšlikumu realizēšanai.

Daudz kas atkarīgs no tā, cik rūpīgi apspriedes sagatavošanas gaitā izanalizēsiet :
kas patlaban notiek darba vietā. Piemēram, ja paredzēts apspriest jautājumus par naudas vai citiem līdzekļiem : vai ir tam piemērota lietišķa atmosfēra ? Vai tā ļaus pareizi novērtēt jaunās idejas ?
priekšnieka stāvoklis. Vai viņš spēs situācijā pozitīvi uztvert priekšlikumus ? Vai viņš nepārdzīvo lietišķu vai arī personīgo krīzi ? Kas viņam patlaban visvairāk vajadzīgs un vai domas gūs atsaucību ? Varbūt tās viņam būs vienaldzīgas ?
ja materiāls neatblst laika garam, taču tomēr nepieciešams pieņemt lēmumu, pārdomāsiet, kad to vislabāk pasniegt ? Varbūt to var pievienot jau esošajiem projektiem ?…

Autora komentārsAtvērt
Atlants