• Galvenās tiesību nozares, to pamatuzdevumi un galvenās funkcijas

     

    Eseja3 Tiesības

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Galvenās tiesību nozares, to pamatuzdevumi un galvenās funkcijas', 1.
  • Eseja 'Galvenās tiesību nozares, to pamatuzdevumi un galvenās funkcijas', 2.
  • Eseja 'Galvenās tiesību nozares, to pamatuzdevumi un galvenās funkcijas', 3.
  • Eseja 'Galvenās tiesību nozares, to pamatuzdevumi un galvenās funkcijas', 4.
  • Eseja 'Galvenās tiesību nozares, to pamatuzdevumi un galvenās funkcijas', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Tiesību sistēma ir tiesību nozaru kopums, kurā izpaužas sabiedrības vispārobligāta griba. No tiesu sistēmas atsevišķi jāizdala jēdziens “tiesiskā sistēma”, kas nozīmē konkrētās valsts tiesisko parādību kopumu.
Tiesību sistēma sastāv no atsevišķām tiesību nozarēm. Tiesību nozare ir tiesību normu kopums, kas regulē kādu sabiedrisko attiecību jomu un vienlaicīgi ir arī patstāvīga tiesību sistēmas daļa. Apgūstot jurisprudenci, parasti pamatā apgūst kādas noteiktas pamatnozares, kuras mēdz būt atšķirīgas, piemēram, Anglijā ir Eiropas Kopienas tiesības, konstitucionālās un administratīvās tiesības, krimināltiesības, līgumtiesības, civiltiesības, nekustamā īpašuma tiesības un trestu tiesības. Tā kā mūsdienās Latvijas tiesību sistēma pieder pie romāņu-ģermānu tiesību saimes, tad arī pie mums ir romāņu-ģermāņu tiesībām raksturīgais grupējums pa nozarēm, kā arī iedalījums publiskajās un privātajās tiesībās.
Latvijā pastāv 5 galvenās tiesību nozares, tās ir: konstitucionālās, cilvēktiesības, civiltiesības, krimināltiesības un administratīvās tiesības.
Konstitucionālās tiesības ir normu kopums, kas regulē personas tiesiskā stāvokļa pamatus, valsts iekārtas tiesiskos pamatus, valsts iestāžu sistēmu, kompetenci un to darbības pamatprincipus.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants