Vērtējums:
Publicēts: 30.11.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Komercpilnvara', 1.
  • Konspekts 'Komercpilnvara', 2.
  • Konspekts 'Komercpilnvara', 3.
  • Konspekts 'Komercpilnvara', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Komerclikuma 40. pants nosaka:

"Ja komersants, neizdodot prokūru, pilnvaro kādu citu personu viņa vārdā veikt komercdarbību, slēgt ar komersanta veikto komercdarbību saistītu noteikta veida darījumu vai arī slēgt ar komersanta veikto komercdarbību saistītus atsevišķus darījumus, tāda pilnvara (parastā komercpilnvara) attiecas uz visām tiesiskajām darbībām, kas parasti ir vērstas uz šādas komercdarbības veikšanu vai šādu darījumu slēgšanu."

Parastā komercpilnvara nav jāreģistrē komercreģistrā.

Parastā komercpilnvara, atšķirībā no prokūras, aprobežo pilnvarnieku rīkoties tikai attiecīgo komercdarbības veidu ietvaros vai slēgt noteikta veida darījumus vai tikai atsevišķus darījumus (prokūra dod tiesības "veikt [...] ar jebkuru komercdarbību saistītās tiesiskās darbības").

Komerclikuma 40. pants nosaka, ka "komercpilnvarnieks var nekustamu īpašumu atsavināt, ieķīlāt vai apgrūtināt ar lietu tiesībām, uzņemties vekseļu saistības, ņemt aizdevumus vai pārstāvēt komersantu tiesā tikai tad, ja viņam šādas tiesības ir īpaši piešķirtas".

Komercpilnvaras spēku pret trešo personu nosaka Komerclikuma 40. panta 3. daļas noteikums: "Jebkuri citi komercpilnvarniekam piešķirtā pilnvarojuma ierobežojumi ir spēkā attiecībā uz trešo personu tikai tad, ja tā ir zinājusi vai tai vajadzēja zināt par šādiem ierobežojumiem." …

Atlants