Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Uzņēmuma saimnieciskās darbības svarīgāko rādītāju analīze', 1.
  • Referāts 'Uzņēmuma saimnieciskās darbības svarīgāko rādītāju analīze', 2.
  • Referāts 'Uzņēmuma saimnieciskās darbības svarīgāko rādītāju analīze', 3.
  • Referāts 'Uzņēmuma saimnieciskās darbības svarīgāko rādītāju analīze', 4.
  • Referāts 'Uzņēmuma saimnieciskās darbības svarīgāko rādītāju analīze', 5.
  • Referāts 'Uzņēmuma saimnieciskās darbības svarīgāko rādītāju analīze', 6.
  • Referāts 'Uzņēmuma saimnieciskās darbības svarīgāko rādītāju analīze', 7.
  • Referāts 'Uzņēmuma saimnieciskās darbības svarīgāko rādītāju analīze', 8.
  • Referāts 'Uzņēmuma saimnieciskās darbības svarīgāko rādītāju analīze', 9.
  • Referāts 'Uzņēmuma saimnieciskās darbības svarīgāko rādītāju analīze', 10.
  • Referāts 'Uzņēmuma saimnieciskās darbības svarīgāko rādītāju analīze', 11.
  • Referāts 'Uzņēmuma saimnieciskās darbības svarīgāko rādītāju analīze', 12.
Darba fragmentsAizvērt

Finansēšana ir ļoti svarīgs posms visos uzņēmumos, jo šis posms sasaista kopā visus pārējos uzņēmuma posmus. Lai uzņēmums darbotos pēc iespējas rentablāk, uzņēmumā ir vajadzīgs labs finansists. Patiesībā no šī posma ir atkarīga peļņa un zaudējumi, kā arī turpmākā uzņēmuma darbība, viņa konkurētspēja. Bet pats galvenais ir izvēlēties izdevīgākos finansēšanas avotus, jo ne vienmēr lētākais finansēšanas veids ir izdevīgākais.
Finansēšana šaurā nozīmē ir kapitāla nodrošinājums uzņēmumā, tas ir naudas un materiālu sagāde ar mērķi sākt uzņēmējdarbību. Finansēšana ietver sevī visas uzņēmējdarbības procesus un problēmas, sākot no sagādes līdz pat noietam. Jo visos procesos ir darīšana ar naudas plūsmu, kas tieši saistīta ar finansēšanu.
Ekonomikas apstākļos peļņa ir atkarīga no vairākiem faktoriem, bet pats svarīgākais faktors no tiem ir ienākumu un izmaksu attiecība.
Galvenā finansu vadīšanas problēma ir racionālas līdzekļu avotu struktūras veidošana, lai varētu finansēt vajadzīgos izdevumu apjomus un nodrošinātu vēlamo ienākumu līmeni. Lai novērtētu uzņēmējdarbības efektivitāti izmanto dažādus ekonomiskos rādītājus gan absolūtu, gan relatīvu lielumu izteiksmes formās. Visbiežāk izmanto šādus relatīvos ekonomiskos rādītājus:
likviditātes rādītāji;
saistību vai maksātspējas rādītāji;
aktivitātes rādītāji;
rentabilitātes rādītāji.
Pēc tabulas datiem ir redzams, ka uzņēmuma pārskata periodā ar bilances plānu ir notikušas dažādas izmaiņas. Analizējot bilances rādītāju izmaiņas gada laikā, var secināt, ka uzņēmums nav palielinājis savus ilgtermiņa ieguldījumus (0%), palielinājies ir pamatlīdzekļu lielums (+2%), kas liecina par ražošanas jaudu palielināšanu, bet tikpat labi tā palielinājusies arī no aprēķinātā nolietojuma. Apgrozāmo līdzekļu pieaugums (4%) saistīts ar krājumu lielumu samazināšanos (-55%) un debitoru parādu (+9%) ievērojamo palielināšanos. Naudas līdzekļu samazinājums (-23%) liecina par to, ka uzņēmuma likviditāte pazeminās. Visu saistību kopsumma palielinājusies straujāk nekā pašu kapitāla summa. Kopumā kopkapitāla lielums palielinās (3%).…

Atlants