Vērtējums:
Publicēts: 19.04.2023.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
2011. - 2015. g.
2016. - 2020. g.
  • Konspekts 'Piesārņotākās vietas pasaulē', 1.
  • Konspekts 'Piesārņotākās vietas pasaulē', 2.
  • Konspekts 'Piesārņotākās vietas pasaulē', 3.
Darba fragmentsAizvērt

1. Linfenas pilsēta Ķīnā – piesārņotākā pilsēta pasaulē.
Piesārņojuma cēloņi: Ogļrūpniecība un metalurģija, jo šī pilsēta atrodas Ķīnas akmeņogļu ieguves reģiona Šanksi provinces pašā vidū.
Ķīmiskie savienojumi: Šī pilsēta, kā smagās rūpniecības koncentrācijas vieta, ir bagātīgi piesārņota ar automašīnu atgāzēm un rūpnīcu izmešiem – oglekļa un sēra dioksīdiem, slāpekļa oksīdu, arsēnu, svinu.
Sekas: iedzīvotājus nomoka aizdusas lēkmes, ko izraisa putekļu un dažādu gāzu pārsātinātais gaiss; problēmas ar elpceļiem; ādas slimības; plaušu vēzis.

2. Dzeržinskas pilsēta Krievijā – bijusi PSRS ķīmisko ieroču ražošanas “galvaspilsēta”.
Piesārņojuma cēloņi: Šajā pilsētā ražoja paralītiskās nervu gāzes, kaujas vielu zarīnu un to izejvielas, kā arī kalpoja par izgāztuvi neskaitāmām tonnām utilizētu ķīmisko atkritumu, bet mūsdienās tā ir ķīmiskās rūpniecības centrs. Šīs pilsētas piesārņojums radies laika posmā no 1930. gada līdz 1998.gadam, kad šīs pilsētas apkaimē izgāza un iepludināja ūdeņos 300 tūkstoši tonnu ķīmisko atkritumu.
Ķīmiskie savienojumi: Apkaimes gruntsūdeņos šobrīd var konstatēt 190 dažādus ķīmiskos savienojumus – arsēnu, dzīvsudrabu, svinu un dioksīdus. Šīs pilsētas galvenais piesārņojums veids ir ķīmiskās vielas un toksiski produkti, ieskaitot zarīnu (nervu paralītiskā gāze) un VX gāzes.
Sekas: iedzīvotāju vidējais mūža ilgums ir 45 gadi; mirstība lielāka par dzimstību (2003.gadā mirstības līmenis bija par 260% pārspēja dzimstību); nav pieejams tīrs dzeramais ūdens.…

Atlants