• Stratēģiskā plāna izstrādāšana Iekšlietu ministrijā un izpildes nodrošināšana

     

    Referāts5 Ekonomika

Vērtējums:
Publicēts: 24.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
  • Referāts 'Stratēģiskā plāna izstrādāšana Iekšlietu ministrijā un izpildes nodrošināšana', 1.
  • Referāts 'Stratēģiskā plāna izstrādāšana Iekšlietu ministrijā un izpildes nodrošināšana', 2.
  • Referāts 'Stratēģiskā plāna izstrādāšana Iekšlietu ministrijā un izpildes nodrošināšana', 3.
  • Referāts 'Stratēģiskā plāna izstrādāšana Iekšlietu ministrijā un izpildes nodrošināšana', 4.
  • Referāts 'Stratēģiskā plāna izstrādāšana Iekšlietu ministrijā un izpildes nodrošināšana', 5.
  • Referāts 'Stratēģiskā plāna izstrādāšana Iekšlietu ministrijā un izpildes nodrošināšana', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Iekšlietu ministrija ir viena no valsts augstākajām izpildvaras institūcijām, kuras pienākumos ietilpst nodrošināt valsts iekšējo drošību un novērst tās apdraudējumus, un savā darbībā vienmēr vadās no nosacījuma, ka Latvijas Republikas drošības nodrošinājumam ir prioritārs raksturs, pie tam šajā jēdzienā vienoti ietilpst gan valsts ārējā, gan iekšējā drošība.
Bez valsts iekšējās un ārējās drošības nevar tikt sasniegts mērķis – aizsargāt valsti no iespējamā spēku apdraudējuma, bet tās pilsoņiem realizēt Satversmē noteikto konstitucionālo pamatprincipu, ka viss valstī pieder Latvijas tautai. Tautai ir jābūt drošai par sevi, savu īpašumu un tiesībām.
Iekšlietu ministrija ir ministrija, kura ar valsts rīcībā esošiem līdzekļiem un politikas instrumentiem sekmē tiesiskās kārtības nodrošināšanu, personas tiesību un likumīgo interešu aizsardzību, valsts robežas drošības, ugunsdrošības, ugunsdzēsības, glābšanas, civilās aizsardzības nodrošinājumu, kā arī iedzīvotāju uzskaiti un dokumentēšanu, kā arī normatīvo aktu ievērošanu migrācijas jomā Latvijā.
Iekšlietu ministrija kopīgi ar citām valsts pārvaldes iestādēm izstrādā un īsteno valsts politiku noziedzības apkarošanas, sabiedriskās kārtības un drošības aizsardzības, personas tiesību un likumīgo interešu aizsardzības, valsts robežas drošības, ugunsdrošības, ugunsdzēsības, glābšanas, civilās aizsardzības, iedzīvotāju uzskaites un dokumentēšanas, migrācijas jomās, kā arī savas kompetences ietvaros organizē un koordinē šīs politikas īstenošanu un tai atbilstošu principu iekļaušanu citu nozaru politikas dokumentos. Šo funkciju izpildes nodrošināšanai ministrija izstrādā normatīvo aktu un politikas plānošanas dokumentu projektus un sniedz atzinumus par citu institūciju izstrādātajiem projektiem, pārstāv valsts intereses ārvalstu un starptautiskajās institūcijās, kā arī informē sabiedrību par nozares politiku un ministrijas padotībā esošo iestāžu darbību.

Autora komentārsAtvērt
Atlants