Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.11.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
  • Referāts '19.gadsimta beigu un 20.gadsimta notikumu ietekme uz modi', 1.
  • Referāts '19.gadsimta beigu un 20.gadsimta notikumu ietekme uz modi', 2.
  • Referāts '19.gadsimta beigu un 20.gadsimta notikumu ietekme uz modi', 3.
  • Referāts '19.gadsimta beigu un 20.gadsimta notikumu ietekme uz modi', 4.
  • Referāts '19.gadsimta beigu un 20.gadsimta notikumu ietekme uz modi', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Par modes kliedzienu 20. gs. uzskata automobīli, gramafonu. Šīs lietas vairs nebija problēmu iegādāties, gandrīz katram iedzīvotajam mājās bija gan gramafons, radio, šujmašina utt. Pateicoties enerģiskajai auto ražošanai, tika izveidoti ceļu satiksmes noteikumi, kuri pastāv vēl mūsdienās.
Tieši 20. gs. 20. – 30. gadi tiek atzīmēti, ka pēckara uzplaukums. Pēc Otrā pasaules kara mode īsti nemainījās, tāpēc varu teikt, ka tieši pēc Pirmā pasaules kara, daudzi izgudrojumi noteica tālāko kultūras un sadzīves tehnikas attīstību.
Kā jau zināms, tieši starpkaru periods tiek dēvēts kā “zelta laiki”, kad visas sabiedrība sāka dzīvot no jauna, svinēt to, ka ir izdzīvojuši karā. Protams, viss neritēja ideāli, pēc uzplaukuma iestājās panīkums, un tā bija lielā ekonomsikā krīze, kura skāra visas valstis. Vēsturnieki uzskata, ka pie krīzes vainojama pāra strauja attīstība un pārprodukcija, cilvēki nebija spējīgi patērēt tik daudz, cik saražoja.
Izdarot secinājumus, uzskatu, ka tieši starpkaru periodā notikušie notikumi, izgudrojumi ir pamats mūsdienu tehnikai, kuru lietojam vēl tagad. Tieši tajā laikā, liels akcents tika liks uz modes un izklaides industriju. Tieši izklaide palīdzēja sabiedrībai atjēkties no kara šausmām ko tā piedzīvoja. Un tieši manipulācija ar cilvēku prātiem nāk no 20. – 30. gadiem.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Atlants