Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.07.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Kurzemes, Vidzemes un Igaunijas guberņas 19.gadsimta pirmajā pusē', 1.
  • Eseja 'Kurzemes, Vidzemes un Igaunijas guberņas 19.gadsimta pirmajā pusē', 2.
Darba fragmentsAizvērt

Nepārprotami, Baltijas attīstību uzlaboja arī Rīgas Politehnikuma dibināšana, jo līdz tam, cilvēkiem, kas vēlējās iegūt augstāko izglītību vienīgā iespēja to saņemt Baltijā bija Tartu. Turklāt, šajā laikā mainījās arī iedzīvotāju sociālais stāvoklis, palielinājās pilsētnieku skaits, samazinājās lauku iedzīvotāju skaits, palielinājās arī vidējais dzīves līmenis, kas, nepārprotami, veicināja izglītoto iedzīvotāju skaita pieaugumu.
Tāpat atsevišķi vajadzētu izskatīt arī dažādas Baltijas daļas. Tā piemēram, Kurzemes daļā dzīvojošajiem bija lielāka brīvība, jo tie vairāk studēja Prūsijas augstskolās (Prūsijā dzimtbūšana bija atcelta jau 18. gadsimta vidū), bet Vidzemes un Igaunijas iedzīvotāji studēja Tartu un vairāk uzturējās Krievijas sabiedrības slāņos (Krievijā dzimtbūšanu atcēla tikai 19. gadsimta otrajā pusē). Līdz ar to, Kurzemē zemniekiem tika piedotas tādas lietas, par kurām Vidzemes zemnieks tiktu bargi sodīts.
Izdarot kopsavilkumu, var secināt, ka Baltija, atrodoties Krievijas impērijas sastāvā, bija daudz attīstītāka kā Krievija, bet mazāk attīstīta kā Rietumeiropas valstis.

Autora komentārsAtvērt
Atlants