Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.02.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Eiropas Kopienas tiesas struktūras ietvaros darbojošās tiesas', 1.
  • Konspekts 'Eiropas Kopienas tiesas struktūras ietvaros darbojošās tiesas', 2.
  • Konspekts 'Eiropas Kopienas tiesas struktūras ietvaros darbojošās tiesas', 3.
  • Konspekts 'Eiropas Kopienas tiesas struktūras ietvaros darbojošās tiesas', 4.
  • Konspekts 'Eiropas Kopienas tiesas struktūras ietvaros darbojošās tiesas', 5.
  • Konspekts 'Eiropas Kopienas tiesas struktūras ietvaros darbojošās tiesas', 6.
Darba fragmentsAizvērt

2005. gadā Eiropas Savienības tiesu struktūra ir bagātinājusies ar jaunu tiesu. Ar 2004. gada 2. novembra lēmumu Padome izveidoja Eiropas Savienības Civildienesta tiesu, izmantojot ar Nīcas līgumu piešķirto kompetenci izveidot tiesu palātas, kas piesaistītas Pirmās instances tiesai un kas īsteno Līgumā paredzēto tiesu kompetenci dažās īpašās jomās (EKL 220. panta otrā daļa un 225.a pants).
Tādejādi no 2006.gada sākuma Eiropas Kopienu Tiesas, kas atrodas Luksemburgā, ietvaros darbojas jau trīs tiesas: Eiropas Kopienu Tiesa, Pirmās instances tiesa un Eiropas Savienības Civildienesta tiesa. Jaunās specializētās tiesas kompetencē ietilps pirmajā instancē izskatīt domstarpības starp Eiropas Kopienām un to darbiniekiem, tostarp arī domstarpības starp visām struktūrām vai aģentūrām un to darbiniekiem. Šobrīd šo strīdu izskatīšana ir Pirmās instances tiesas kompetencē. Eiropas Savienības Civildienesta tiesas lēmumus varēs pārsūdzēt Pirmās instances tiesā.
Pirmās instances tiesas kompetencē ir visu indivīdu un dalībvalstu celto tiešo prasību izskatīšana pirmajā instancē, izņemot tās prasības, kas ir kādas tiesu palātas kompetencē vai tikai EKT kompetencē. Šobrīd Pirmās instances tiesas kompetencē ietilpst šādu prasību izskatīšana:…

Atlants