Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.09.2018.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2016. - 2020. g.
  • Referāts 'Policijas darbinieka tiesības', 1.
  • Referāts 'Policijas darbinieka tiesības', 2.
  • Referāts 'Policijas darbinieka tiesības', 3.
  • Referāts 'Policijas darbinieka tiesības', 4.
  • Referāts 'Policijas darbinieka tiesības', 5.
  • Referāts 'Policijas darbinieka tiesības', 6.
  • Referāts 'Policijas darbinieka tiesības', 7.
  • Referāts 'Policijas darbinieka tiesības', 8.
  • Referāts 'Policijas darbinieka tiesības', 9.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS   
1.  POLICIJAS DARBINIEKA TIESĪBAS   
1.1.  Policijas un policijas darbinieka jēdziens   
1.2.  Policijas darbinieka tiesības   
1.2.1.  Policijas darbinieka tiesības lietot fizisku spēku, speciālos līdzekļus, speciālos transportlīdzekļus, izmantot dienesta suņus un zirgus un ievietot aizturētās personas pagaidu turēšanas vietās   
  NOBEIGUMS   
Darba fragmentsAizvērt

NOBEIGUMS
Lai policijas darbinieki varētu pildīt noteiktos pienākumus viņu kompetenču ievaros likumdevējs ir noteicis policijas darbiniekiem diezgan plašu tiesību loku. Šīs tiesības iedalās vispārējās tiesībās un īpašās tiesībās.
Darba izstrādes gaitā autore nonāca pie šādiem secinājumiem:
1. Īpašas tiesības ir ārkārtas tiesības noteiktās situācijās, piemēram, tiesības izmantot speciālos līdzekļus. Šīs tiesības prasa lielāku atbildību, jo pārkāpjot normatīvajos aktos noteiktas robezas iestājās kriminālatbildība.
2. Speciālie līdzekļi ir ķīmiskas vielas, priekšmeti vai mehānismi, kas paredzēti pašaizsardzībai vai sabiedriskās kārtības garantēšanai, bet nav ieroči.
3. Speciālo līdzekļu veidus un lietošanas kārtību nosaka Ministru kabinets. Noteikumos par speciālo līdzekļu veidiem un to lietošanas kārtību ir noteikti 23 speciālo līdzekļu veidi, kurus atļauts lietot policijas darbiniekiem, kā arī to pielietošanas kārtība. Tā kā Likumā izpratnē policijas sastavā ietilpst Valsts policija, Drošības policija, pašvaldību policijas iestādes un ostas policija, kurām ir dažādās kompetencēs, tad arī speciālo līdzekļu pielietošana tām ir noteikta dažādi.
4. Normatīvie akti nosaka kādos gadījumos un kādus speciālos līdzekļus policijas darbinieki drīkst izmantot. Ne par visu speciālo līdzekļu izmantošanu policijas darbinieks drīkst lēmumu piemt patstāvīgi, ir noteikti gadījumi, kad lēmumu drīkst pieņemt tikai attiecīgās iestādes vadītājs.
5. Obligāts priekšnosacījums speciāla līdzekļa lietošanai ir personas mutiskais brīdinājums par lietošanu. Bez brīdinājuma speciālo līdzekli var lietot gadījumos, ja vilcināšanās to lietot rada tiešus draudus personas dzīvībai vai veselībai vai var izraisīt citas smagas sekas, vai ja šāds brīdinājums konkrētajā situācijā nav iespējams.

Autora komentārsAtvērt
Atlants