Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.11.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Radzenes topogrāfija', 1.
  • Konspekts 'Radzenes topogrāfija', 2.
  • Konspekts 'Radzenes topogrāfija', 3.
  • Konspekts 'Radzenes topogrāfija', 4.
  • Konspekts 'Radzenes topogrāfija', 5.
  • Konspekts 'Radzenes topogrāfija', 6.
  • Konspekts 'Radzenes topogrāfija', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Radzenes topogrāfijas ir domāta radzenes lieluma rādiusa noteikšanai, tā sniedz visdetalizētāko informāciju par radzenes liekumu, izmantojot mūsdienīgu datoru un programmas, kurās tūkstošiem mērījumi tiek uzņemti un analizēti dažās sekundēs. Dators rada krāsainu karti no iegūtajiem datiem. Radzenes topogrāfs projicē sērijveida apgaismotus apļus uz radzenes virspuses, kas rada īstu attēlu; iekārta salīdzina šo radīto attēlu ar objekta izmēru un tad dators var izkalkulēt radzenes liekuma rādiusu.
Šie atstarotie gaismas apļi tiek analizēti ar datora palīdzību un tiek ģenerēta radzenes topogrāfiskā karte. Topogrāfiskā karte un datorizētā datu analīze atklāj visa veida radzenes kropļojumus, piemēram, radzenes rētas, kā arī radzenes liekuma rādiusu un astigmātisma meridiānus. Šī karte tiek interpretēta tāpat kā citas topogrāfiskās kartes. Vēsās zilās un zaļās krāsas tonējums reprezentē plakanākos radzenes apgabalus, bet siltie sarkanie un oranžie tonējumi reprezentē stāvākos apgabalus. Šī radzenes karte atļauj reāli formulēt “3-dimensijas” radzenes tonējuma karti.
Šī informācija ir noderīga, lai novērtētu un koriģētu astigmātismu, pārbaudītu radzenes slimības, un atklātu dažādas radzenes irregularitātes, kā arī ir būtiska pacientiem, kas domā par refrakcijas ķirurģiskām procedūrām, piemēram, lāzera procedūrām un var būt arī nozīmīga pacientiem, kas jau pārcietuši ķirurģiskās refrakcijas operācijas, un kam jāseko līdzi vai viss kārtībā. Mērot astigmātismu ir svarīgi plānot refrakcijas ķirurģiju, kā arī pielaikojot kontaktlēcas un kalkulējot acs lēcas stiprumu. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants