Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.05.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Konspekts Civiltiesību vispārīgajā daļā', 1.
  • Konspekts 'Konspekts Civiltiesību vispārīgajā daļā', 2.
  • Konspekts 'Konspekts Civiltiesību vispārīgajā daļā', 3.
Darba fragmentsAizvērt

● Minētajām personām tiek atņemta rīcība un pārvaldība pār viņu mantu tikai tādā apjomā, kas nepieciešams šīs personas mantas pārvaldībai un ar ģimenes uzturēšanu saistīto izdevumu segšanai. Personas, kas atrodas aizgādnībā izlaidīgas vai izšķērdīgas dzīves dēļ, ir deliktspējīgas.
3) Aprakstīt līguma slēgšanas pakāpes?
Priekšlikums un pieņemšana
Priekšlikums (oferte)
Priekšlikuma jēdziens
Priekšlikums ir citai personai adresēts gribas izteikums un ir uzskatāms par spēkā stājušos, kad adresāts to ir saņēmis un tam ir iespēja ar to iepazīties.
Piekšlikuma saturam izvirzāmās prasības
Priekšlikums (oferte) – tāds piedāvājums, kas satur būtiskās sastāvdaļas un atspoguļo oferenta nolūku saistīties darījumā.
Priekšlikuma saturā jābūt:
nosacījumiem
termiņiem
Priekšlikuma atsaucamība
(CL 1538.p Id.) Ja priekšlikuma piedāvātājs noliek atbildei notektu termiņu, tad līdz šā termiņa notecējumam viņš ir saistīts, bet ja termiņš nav nolikts, viņam ir tiesība ņemt atpakaļ savu priekšlikumu, kad otra puse vilcinās ar paziņojumu par tā pieņemšanu.
Par ofertes atsaukšanu pirms termiņa notecējuma vai tāda laika notecējuma, pēc kura kavēšanos var uzskatīt par vilcināšanos, ir jāpaziņo ofertes adresātam (CL 1539.p)

Pieņemšana (akcepts)
Pieņemšanas jēdziens
Pieņemšana ir otrs uz līguma noslēgšanu vērstais gribas izteikums (kura saturam ir jāsaskan ar priekšlikuma saturu) ar kuru priekšlikuma pieņēmējs izsaka savu piekrišanu līguma noslēgšanai.
Pieņemšanas saturam izvirzamās prasības
Pieņemšanas spēkā stāšanās

Autora komentārsAtvērt
Atlants