Vērtējums:
Publicēts: 30.10.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2016. - 2020. g.
  • Konspekts 'Likuma grozījumi. Ģimenes dokumenti', 1.
  • Konspekts 'Likuma grozījumi. Ģimenes dokumenti', 2.
  • Konspekts 'Likuma grozījumi. Ģimenes dokumenti', 3.
  • Konspekts 'Likuma grozījumi. Ģimenes dokumenti', 4.
  • Konspekts 'Likuma grozījumi. Ģimenes dokumenti', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Izvērtējums
Likuma grozījumu iniciatīva ir nepieciešamība precizēt Civillikuma 752.pantā definēto jēdzienu “ģimenes dokumenti”, lai nodrošinātu ātrāku un efektīvāku līdzmantinieku tiesību izmantošanu un likumisko interešu aizstāvību, ja šāda nepieciešamība radusies.
Civillikuma 752.pantā noteikts - ģimenes dokumenti, kā arī dokumenti, kas attiecas uz visu mantojumu, nav izdalāmi, un, ja mantinieki nevienojas citādi, tie jānodod glabāt tam mantiniekam, kas saņem mantojuma lielāko daļu, bet ja daļas ir vienādas - vecākajam līdzmantiniekam, kas sadalījumā piedalās. Mantiniekam, kas dabūjis dokumentus savās rokās, jāļauj līdzmantiniekiem, kad viņi to prasa, tajos ieskatīties un izgatavot norakstus. Dokumentus, kas attiecas uz kādu atsevišķu nekustamu īpašumu, dabū tas mantinieks, kurš dabū šo nekustamo īpašumu. Ja nekustamu īpašumu sadala un mantinieki nevienojas citādi, tad dokumenti, kas attiecas uz šo īpašumu, nododami tam mantiniekam, kurš dabū savā īpašumā daļu ar agrāko hipotekārā reģistra numuru.
Minētais pants noteic, ka dokumenti, kas attiecas uz līdzmantinieku mantošanu, tostarp ģimenes dokumenti, nav izdalāmi, kā arī noteic dokumentu glabāšanas kārtību. Tomēr minētajā pantā nav dots likumdevēja skaidrojums tam, kas ir šie ģimenes dokumenti.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants