Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.01.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Alternatīvās medicīnas plusi un mīnusi', 1.
  • Referāts 'Alternatīvās medicīnas plusi un mīnusi', 2.
  • Referāts 'Alternatīvās medicīnas plusi un mīnusi', 3.
  • Referāts 'Alternatīvās medicīnas plusi un mīnusi', 4.
  • Referāts 'Alternatīvās medicīnas plusi un mīnusi', 5.
  • Referāts 'Alternatīvās medicīnas plusi un mīnusi', 6.
  • Referāts 'Alternatīvās medicīnas plusi un mīnusi', 7.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Alternatīvo medicīnas metožu izmantošana ārstēšanā    3
  Alternatīvās medicīnas riski    5
  Secinājumi    5
  Izmantotā literatūra    7
Darba fragmentsAizvērt

Vairāk kā 50% iedzīvotāju Eiropā kaut reizi ir izmēģinājuši kādu no alternatīvās medicīnas metodēm [1,2], bet 36% amerikāņu lieto kādu no alternatīvās medicīnas metodēm [3] un tai ir tendence pieaugt. Kādēļ 21. gadsimtā, kad medicīna ir augsti attīstījusies, cilvēki arvien vairāk sāk izmantot netradicionālas medicīnas metodes? Pastāv uzskats, ka to vairāk izvēlas cilvēki, kas nav apmierināti ar primāro medicīnas aprūpi, cieš no hroniskām slimībām un sāpēm, un vecāka gadagājuma cilvēki, sievietes, cilvēki ar augstāku izglītību, neizārstējami pacienti [3,4]. Tādēļ esejas mērķis ir noskaidrot alternatīvās medicīnas metožu efektus un riskus uz cilvēka veselību un ārstēšanu.
Alternatīvā medicīna ir balstīta uz netestētiem, nezinātniskiem un netradicionāliem principiem, metodēm, ārstēšanu un zināšanām [5]. Šeit pieder tādi terapijas veidi kā akupunktūra, ajurvēda, homeopātija, hipnoze, masāža, meditācija, dabas produktu lietošana, joga u.c. [3,5].
Amerikā no visiem alternatīvās medicīnas veidiem 19% lieto dabas produktus, kā, piemēram, ehinaceju. Iemesli, kādēļ tiek izmantota netradicionālā medicīna, ir tādi: cilvēki domā, ka tas uzlabos viņu veselības stāvokli (55%); intereses dēļ; citas metodes nav palīdzējušas vai ir par dārgu [3]. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants