Vērtējums:
Publicēts: 22.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Apspriedes sagatavošana', 1.
Darba fragmentsAizvērt

Lai gan apspriede ir arī sabiedriska sanāksme, galvenais lielākās apspriežu daļas nolūks ir iegūt sabiedrības atzinumus vai komentārus. Apspriede var notikt kā parastas vai īpašas sanāksmes daļa, vai arī tā var būt īpašas sanāksmes vienīgais mērķis, ja netiek risināti citi jautājumi.
Saistībā ar noteiktiem likumdošanas jautājumiem var būt svarīgi noorganizēt pārdomātu sabiedrisku procesu pirms jebkādas apspriedes. Apspriedes bieži vien notiek vēlu procesa attīstībā, un pilsoņi var gūt iespaidu, ka vietējās amatpersonas nevēlas uzklausīt viņu idejas. Publiskas apspriedes ir formālas un var būt biedējošas tiem pilsoņiem, kuri nav pieraduši publiski uzstāties. Veids, kādā notiek apspriedes, bieži vien neatvēl pietiekami laika pat mērenai diskusijai, domu apmaiņai vai komentāriem par iepriekš izteiktajiem atzinumiem.
Minēšu dažas īsas pārdomas par apspriežu procesu veicināšanu. Procesi, kuru laikā tiek strādāts ar mazām grupām, ir iedarbīgi, iesaistot patiesi ieinteresētus pilsoņus. Pārliecinieties, ka cilvēkiem ir pietiekami daudz iespēju saņemt atbildes uz jautājumiem: parasti formālās sabiedriskās apspriedēs tā nav. Apsveriet iespēju izmantot īpaši sagatavotu procesu veicinātāju, lai vadītu diskusiju īpaši strīdīgos jautājumos. Manuprāt, labs sabiedriskais process var būt laikietilpīgs un dārgs, tomēr palielina iespējas iegūt risinājumus, kuriem ir spēcīgs sabiedrības atbalsts.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants