Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.12.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Veiksmīgas komercdarbības nosacījumi', 1.
  • Referāts 'Veiksmīgas komercdarbības nosacījumi', 2.
  • Referāts 'Veiksmīgas komercdarbības nosacījumi', 3.
  • Referāts 'Veiksmīgas komercdarbības nosacījumi', 4.
  • Referāts 'Veiksmīgas komercdarbības nosacījumi', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Dibinot savu uzņēmumu, ir iespēja izvēlēties, kura no daudzajām komercdarbības formām atbilst vislabāk. Izvēle neattiecas tikai uz juridiskās formas izvēli. Uzņēmuma forma, kuru mēs izvēlamies, būs darbības līdzeklis, lai sasniegtu to mērķi, kuru mēs esam izvirzījuši. Dažus mērķus ir vieglāk sasniegt ar viena uzņēmuma palīdzību nekā ar cita.
Sāk komercdarbību nozīmē uzņemties daudz juridisku saistību. Darbinieki tiek pieņemti darbā, jāaprēķina un jāmaksā nodokļi un nodevas, ir jāiegulda pašu kapitāls, jāņem kredīts, jāparaksta pirkšanas un pārdošanas līgumi. Nepareiza uzņēmuma formas izvēle var kļūt par iemeslu nevajadzīgu nodokļu maksājumiem, grūtībām izlietot uzņēmuma peļņu un nākotnē pārdot uzņēmumu. Tas savukārt var radīt nevajadzīgi lielu risku, apgrūtinošu atklātību darbībā un nepamatoti augstas izmaksas.
Izvēloties biznesa formu, uzņēmēji pievērsīs uzmanību diviem galvenajiem faktoriem:
pēc iespējas mazāka ekonomiskā riska uzņemšanās
pēc iespējas mazāka nodokļu maksāšana

Lai varētu izdarīt galīgo izvēli, ir jāņem vērā un jāizvērtē vairāki apstākļi: darbības apmēri (kapitāls), dalībnieku skaits un uzņēmuma dibināšanas motīvi un risks, ko uzņemties, dibinot uzņēmumu.
Uzņēmuma formas galīgā izvēle ietekmē nākotnes saistības, kuras vēlāk var izrādīties grūti maināmas, un šis process var prasīt lielus līdzekļus. Tāpēc uzņēmuma formas galīgā izvēle būtu veicama kopā ar šīs sfēras speciālistiem (juristiem, revidentiem).…

Autora komentārsAtvērt
Atlants