Vērtējums:
Publicēts: 23.09.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Saskarsme', 1.
  • Eseja 'Saskarsme', 2.
  • Eseja 'Saskarsme', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēks šajā pasaulē ienāk kā brīnums, cerot uz apkārtējo sapratni, mīlestību un cieņu. Katra indivīda saskarsme ar sabiedrību sākas jau pirmajos dzīves mirkļos un turpinās visa mūža garumā. Mainoties laikam un domāšanai, sabiedrība pamanīja, ka katrs tās elements – indivīds ir unikāla vērtība, neatkarīgi no viņa spējām vai nespējām. Bija jāmācās sadzīvot ar jaunatrasto patiesību, ka mūsu vidū ir arī cilvēki ar īpašām vajadzībām, kas dzīvo, tic, sapņo mums tepat līdzās.
Laikam ritot, cilvēki, vismaz daļa, ir sapratuši, ka tiesības uz cilvēka cieņu nepazemojošu dzīvi ir visiem, tātad arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Arvien vairāk tiek runāts par cilvēku ar īpašām vajadzībām integrācijas iespējām sabiedrībā, šo cilvēku dzīves apstākļu uzlabošanu, kā arī par šo cilvēku vietu sabiedrībā.
Saskarsme pozitīvie nosacījumi.
Mikroklimats darba vietā bieži var kļūt par noteicošo iemeslu darba vietas izvēlē. Negatīvas attiecības kolektīvā uzkrāj stresu un veido nepatiku pret darbu. Iespējams, ka tas pat ir ļaunākais motivācijas un darba rezultātu ienaidnieks.
Šādas saspringtas attiecības ir iespējams labot un pavērst pilnīgi citā virzienā, vajag tikai nedaudz vieduma un vēlmes sevi iepriecināt.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants