Vērtējums:
Publicēts: 11.12.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Holmsa plūsmu kartes', 1.
  • Konspekts 'Holmsa plūsmu kartes', 2.
  • Konspekts 'Holmsa plūsmu kartes', 3.
  • Konspekts 'Holmsa plūsmu kartes', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Chesnais karte balstās uz to, ka itin viss savā starpā ir saistīts un to kontrolē dažas korporatīvas organizācijas, tātad – uz nevienlīdzību. Un to var attiecināt ne vien uz globāliem procesiem, bet arī uz ikviena cilvēka ikdienu. Visu šo procesu var reducēt uz divām formulām:
1. M-C-M (money –commodities – money), kur nauda tiek izmantota, lai ražotu vairāk preču, kas savukārt atkal tiek pārdotas par naudu;
2. M-M (money – money), kur nauda tiek pārdota/aizdota, lai iegūtu vairāk naudas.
Šajā sistēmā eksistē vēl viens aspekts, ar ko augstākstāvošie reti kad rēķinās, – strādnieku spēja apzināties sevi kā šķiru, kā vienotu veselumu. Tātad dominances karte ne vienmēr attēlo visu tieši tā, kā tas ir, jo koncentrējas tikai uz konkrētiem mezglpunktiem, kam pieder kaut kāda vara, kamēr uz pasauli var skatīties arī ne kā uz politisku sadalītu virsmu. Brīvība un ne-ierobežotība definē interneta vadīto kultūru, kurā joprojām pastāv tīklojuma pamati, bet procesus virza nevis daži, kuri ir „vienlīdzīgāki par citiem”, bet proletariāts. Ikviens, kurš spēj paust savu viedokli. Tad karte kļūst par reprezentāciju, nevis likumu, un tā ir rediģējama, tajā eksistē dažādība – kulturāla un etniska, un šīs atšķirības ir tās, kas virza plūsmas uz priekšu.

Autora komentārsAtvērt
Atlants