Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.01.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Ēriks Fromms "Mīlestības māksla"', 1.
  • Eseja 'Ēriks Fromms "Mīlestības māksla"', 2.
  • Eseja 'Ēriks Fromms "Mīlestības māksla"', 3.
  • Eseja 'Ēriks Fromms "Mīlestības māksla"', 4.
  • Eseja 'Ēriks Fromms "Mīlestības māksla"', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Lielākā cilvēces daļa ir vienmēr tiekusies pēc mīlestības. Mīlestība ir daudzu karu sākums, tā ir miera un iznīcības nesēja(kā sekas), tās priekšā krīt ceļos un to apraksta dziesmās. Bet, lai arī cik ļoti kāds to noliegtu-tai pretī tiecas visi (arī noliegšana ir atzīšana par tā eksistenci). Tapēc mani ieintriģēja Ēriha Froma grāmata par mīlestības tēmu kā matemātisku izklāstu-bez emocijām, bet ar loģiku.
Es par šīs grāmatas moto labprāt izvēlētu Delfu orākula moto „Pazīsti pats sevi”. Izlasot grāmatu es nepavisam tajā nevīlos, kā parasti notiek ar šāda veida literatūrām. Autors sulīgi un spēcīgi izglāstija savu domu un filigrāni parādija, ka mīlestībai ir arī loģisks izskaidrojums, nevis tikai emociju krāvumi. Manuprāt, šī grāmata būtu jāizlasa katram vecākam, lai vēlāk iedotu ar “iemīlēšanās kaiti” sirgstošajiem pusaugu bērniem. Un protams, ne tikai.
Īpaši man iepatikās tas, ka autors mīlestību aktualizē un izskās mūsdienīgi:“Mūsdienu cilvēku laime ir trīsas, kas rodas, skatoties un pērkot visu, ko vien viņš var atļauties nopirkt(...) Viņš nolūko cilvēku pēc šī principa(...) “Skaists” parasti apzīmē jauku īpāšību “komplektu”, īpašību, kuras ir populāras un kurām ir liels pieprasījums tirgū.”…

Autora komentārsAtvērt
Atlants