Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.06.2000.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Skaistums - septītais pasaules brīnums', 1.
  • Eseja 'Skaistums - septītais pasaules brīnums', 2.
  • Eseja 'Skaistums - septītais pasaules brīnums', 3.
  • Eseja 'Skaistums - septītais pasaules brīnums', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Šo tematu izvēlējos tādēļ, ka tieši vārds «skaists» daudzus domātājus, filozofus, skaistuma ekspertus ir burtiskā nozīmē «iedzinis strupceļā».
Vēl jo vairāk – jo sistemātiskāk kāds mēģina noformulēt vārdu «skaistums», jo viņam aizvien vairāk sāk likties, ka viņš var dot simtiem formulējumu, bet patiesais skaistuma «es» tā arī paliks pāris vārdos vai gluži pretēji – memuāros, aprakstīts.
Cik labi, ka neesmu, piemēram, filozofs. Tad šis darbs noteikti būtu vismaz uz pāris 1000 lpp. Darbā par skaistumu es varu izteikt tikai savu subjektīvo viedokli, kā arī papildināt savas domas ar grāmatu citātu palīdzību. Tomēr šaubas vai arī šāds savienojums gala rezultātā sniegs kaut cik konkrētu atbildi – kas ir skaistums un kāda tam ir nozīme visās dzīves sfērās, paliek. Es (kā jebkurš cits) spēju tikai savā aspektā traktēt skaistumu.
Vēl viens moments, ko konstatēju lasot grāmatas par skaistumu ir tas, ka arī slavenu domātāju grāmatās minētais jēdziens apspēlēts no neskaitāmām šķautnēm, tomēr konkrēta formulējuma nav. Ja ir, tas izklausās, atvainojos, dumji, jo ko tik netveramu ielikt rāmjos un uzrakstīt formulējumu, nav iespējams. Uz jautājumu: «Kas ir skaistums?» var atbildēt tā radītājs. Kurš gan tas varētu būt?…

Autora komentārsAtvērt
Atlants