Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:890985
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Anotācija un atslēgvārdi    3
  Ievads    4
  Sociālo kustību būtība    5
  Sociālo kustību veidošanās un attīstība    8
  Sociālo kustību vadība un organizētība    10
  Hipiju kustība    14
  Feminisms    17
  Secinājumi    19
  Izmantotie informācijas avoti    20
Darba fragmentsAizvērt

Termins „sociālās kustības” ir starptautiski pieņemts. Plašākā sabiedrībā vairāk pazīstams kā „tautas kustības”. Šis termins vairāk ir kā nodeva iepriekšējo paaudžu apvienībām, bet mūsdienās tas drīzāk raksturo vairāku organizāciju asociācijas (1).
Sociālās kustības būtībā ir ikdienišķo cilvēku kolektīvas un organizētas pastāvīgas pūles, lai mainītu vai saglabātu kādu viņu sabiedrības aspektu, veicot darbības ārpus ierastās kārtības un pārvaldes iestādēm. Šīs kustības parasti ietver sākot no pāris desmitiem cilvēku līdz vairākiem tūkstošiem cilvēku, lai gan bieži vien kustību uzsāk ļoti mazas grupas vai pat atsevišķi indivīdi. Sociālo kustību pamatā ir kolektīvās uzvedības pazīmes, kuras izpaužas kā spontāna un nepamatota rīcība, kas seko attiecīgai reakcijai uz vispārēji ietekmējošām norisēm divdomību izraisošās situācijās.
Visā pasaulē pēdējos gadu desmitos ir aktualizējušās tādas cilvēku eksistencei svarīgas problēmas kā apkārtējās vides stāvoklis, enerģētiskie resursi, pārapdzīvotība un līdzīgi diskusiju izraisoši temati (4).
Šīs problēmas izraisa sociāli aktīvo cilvēku vēlmi piedalīties to risināšanā, lai iegūtu augstvērtīgāku dzīves līmeni, kā arī nodrošināt paaudžu izaugsmi un tiekšanos uz sekmīgākiem labklājības procesiem. Cilvēku šajās kustībās vieno neapmierinātība ar politisko vai sociālo sistēmu, vēlēšanās to organizācijās un funkcionālajā darbībā iedzīvināt jaunus principus (4).
Mūsdienās sociālās kustības kļuvušas pieejamākas sekmējot to izplatību ar izglītības palīdzību, kā arī masu mediju spēcīgo ietekmi uz cilvēku, kas pārvēršas par atkarību tādā ziņā, ka ikvienam ir nepārvarama tieksme iegūt jaunāko informāciju par jebkādu tematu, kas skar tādus personīgos jautājumus kā sociālā izaugsme, materiālais nodrošinājums, garīgā un fiziskā veselība un līdzīgas nozīmes problēmas. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties