Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:326457
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.02.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Eksperti sniedz vairāk teorētisku pamatojumu, tāpēc viņu viedokļi izklausās viegli realizējami, samērā maz jūtams pesimisms. Savukārt zemnieki, kurus pārmaiņas skar vistiešākajā veidā, ir vairāk noskaņoti negatīvi.
Arvīds Vilde ir vienīgais eksperts, kurš uzskata, ka konkurences apstākļos noteicošais nav tik daudz saimniecību lielums, bet gan sasniegtais darba ražīgums, kas raksturojas ar viena strādājošā apkopto platību, iegūto produkciju un tās pašizmaksu.
Leons Kaupušs vislielāko uzsvaru liek uz kooperāciju veidošanu, nepiedāvājot citus variantus.
Viena no R. Karnītes pārliecībām ir – sīksaimniecību struktūra nav piemērota daudznozaru ražošanai, nelolojot strauju situācijas uzlabojumu, izmantojot struktūrfondu līdzekļus.
Liene Rulle kā mazo saimniecību veiksmes atslēgu min iespēju izmantot netradicionālās lauksaimniecības formas.
Zemniekus visvairāk satrauc nespēja finansēt dažādo ES prasību (vides, higiēnas un lopu labturības prasības) ieviešanu un bažas par to, vai viņi varēs turpināt saimniekošanu.
Grupas biedri kā vienu no risinājumiem piedāvā ideju atcelt visus ierobežojumus mazajām saimniecībām, arī subsīdiju saņemšanai, jo gan lielām, gan mazām saimniecībām jārada vienādas konkurences iespējas.
Mana pārliecība ir, ka ir jāizmanto iespēja saņemt atbalstu saimniecību pārstrukturizācijai.
Gan Latvijas Ceļš, gan Zaļo un Zemnieku savienība par Latvijas lauku attīstības pamatu uztver stipras dažāda lieluma un specializācijas zemnieku saimniecības.

SECINĀJUMI
Sabiedrība apzinās lielo sīksaimniecību skaitu kā problēmas esamību un mēģina to risināt, piedāvājot dažādas alternatīvas.
Visbiežāk kā izvēles iespējas tiek minēta kooperācija, specializācija, saimniecības paplašināšana, pārstrukturizācija un netradicionālā lauksaimniecība.
Dzīvotspējīgas būs tās mazās saimniecības, kas spēs realizēt ar konkrēto nodarbošanās veidu saistītās prasības, izmantojot vai nu savus ieguldījumus, vai ES atbalstu, kā arī izvēlēsies izdevīgāko nodarbošanās veidu.
Netradicionālā lauksaimniecība dod iespēju ražot īpašus produktus, kuriem ir iespējams radīt augstu pievienoto vērtību un nav vajadzīgas lielas zemes platības.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties