Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka

Izdevīgi: šodien akcijas cena!

Parastā cena:
2,99
Ietaupījums:
0,36 (12%)
Cena ar atlaidi*:
2,63
Pirkt
Identifikators:272287
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.12.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Mūs­die­nās bēr­ni dzī­vo pa­sau­lē, ku­rā strau­ji pie­audzis in­for­mā­ci­jas dau­dzums. Paņēmie­ni pirms­sko­las ve­cu­ma bēr­nu ie­sais­tī­ša­nai par bib­li­otē­ku la­sī­tā­jiem ir da­žā­di un ikviens no mums – ve­cā­ki, bēr­nu­dārzs un sa­bied­rī­ba ir at­bil­dī­gi par to, lai bēr­ni kļū­tu par pras­mī­giem in­for­mā­ci­jas lie­to­tā­jiem. Sva­rī­gi, lai bērns jau kopš bēr­nī­bas apgū­tu vispārcilvēcis­kās ga­rī­gās vēr­tī­bas – gan tās, kas vei­do prā­tu, gan so­ci­ālās, ētiskās un es­tē­tis­kās vēr­tī­bas. Li­te­ra­tū­ra ir vie­na no tā vēr­tī­bām, kas bēr­nam pie­eja­ma un sa­pro­ta­ma vi­sāt­rāk. Tie­ši ar li­te­rā­ro va­ro­ņu un no­ti­ku­mu starp­nie­cī­bu bēr­nam iespē­jams pār­dzī­vot un iz­just to, ko viņam liedz re­ālā dzī­ve. Lai ie­gū­tu re­zul­tā­tus bērnu pras­mju un ie­ma­ņu ap­gū­ša­nai ša­jā jo­mā tiem jā­pa­līdz iz­prast, kas ir grā­ma­ta un kāpēc ne­pie­cie­ša­mas bib­li­otē­kas. Jā­vei­do iz­prat­ne par grā­ma­tas uz­bū­ves ele­men­tiem un jā­iemā­ca sa­prast jē­dzie­nus – au­tors, no­sau­kums, mākslinieks un ano­tā­ci­ja. Tā­pat jā­cen­šas pa­lī­dzēt ap­gūt pirm­ās pras­mes bib­li­otē­kas lie­to­ša­nas no­tei­ku­mos. Ņe­mot vērā, ka pirm­sko­las ve­cu­ma bēr­ni vēl pār­sva­rā ga­dī­ju­mu la­sīt ne­prot jāzina kā pa­rei­zi iz­rai­sīt in­te­re­si, lai vei­do­tu pa­rei­zas ie­ma­ņas grā­ma­tu lie­to­ša­nā.
Pirms­sko­las ve­cu­ma bēr­ni ir ļo­ti ak­tī­vi. Vi­ņi ne­mi­tī­gi mek­lē ie­spē­ju darbojoties ie­pa­zīt pa­sau­li. Sa­bied­rī­bas uz­de­vums ir vei­ci­nāt bēr­nu iz­tē­les at­tīs­tī­bu, radīt tā­dus ap­stāk­ļus, lai bērni ap­gū­tās zi­nā­ša­nas, ie­ma­ņas un pras­mes sa­vā dar­bī­bā mā­cī­tos iz­man­tot ra­do­ši. Iz­tē­les dar­bī­ba un emo­ci­onā­lais pār­dzī­vo­jums ir sa­skar­smes punkts starp li­te­rā­ro dar­bu un ro­ta­ļu. Bet ro­ta­ļa pirms­sko­las ve­cu­mā ir viens no radošās dar­bī­bas vei­diem. Iz­spē­lē­tie ro­ta­ļu si­že­ti ir bagā­tīgs ma­te­ri­āls bēr­nu sacerētajiem stās­tiem un pa­sa­kām. To sa­turs ir tik vien­rei­zējs, ka to dro­ši var saukt par bērnu vār­dis­ko jaun­ra­di.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,17 €
Materiālu komplekts Nr. 1164758
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Pirmsskolas vecuma bērnu iesaistīšana bibliotēkas izmantošanā”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/272287

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties