Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:142004
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.02.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 14 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    4
1.  NACIONĀLO PARTIZĀNU IZVEIDOŠANĀS LATGALĒ    5
1.1.  Vispārēja situācija Latgalē sākoties otrajai okupācijai    5
1.2.  Partizānu pretošanās sākums    8
2.  PARTIZĀNU DARBĪBA LATGALĒ    11
3.  PARTIZĀNU CĪŅU APSPIEŠANA UN SAKĀVE    17
  SECINĀJUMI    21
  IZMANTOTO AVOTU UN LITERATŪRAS APSKATS    22
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
Ar Otro pasaules karu nebeidzās cīņa ar padomju varu, to jo sevišķi spilgti parāda partizānu darbība, bruņotā pretestība okupācijas varai pārņēma visu Latvijas teritoriju, bet tās sākumi meklējami Latgalē. Partizānu rindās stājās visdažādākie sabiedrības slāņi, visdažādākajā vecumā. Latgales īpatnība bija tāda, ka partizānu vidū bija arī garīdznieki un Latgalei kā katoļticīgai zemei tam bija liela nozīme jo sevišķi morālajā sfērā, kas izpaudās kā cīņa ar Dieva vārdu un svētību par Latvijas neatkarības atgūšanu.
Ir jāsaprot, ka partizānu sastāvs bija tikpat raibs kā motivācija par tādu kļūt, cilvēki „gāja uz mežu” ne tikai, lai ņemtu ieročus rokās un dotos atgūt savu zemi, bet bija arī tādi, kas gribēja tikai pārlaist okupāciju, tie bija baiļu vadīti cilvēki, kas nevēlējās dienēt armijā, vai tiem draudēja kādas represijas no varas iestādēm. Daudzi atcerēdamies „baigo gadu” slēpās mežos, tūkstošiem cilvēku ar laivām bēga uz Zviedriju.
Nacionālie partizāni ietekmēja attiecīgā vēstures perioda sabiedrisko, ekonomisko un politisko attīstību, jo PSRS varas iestādēm partizāni traucēja veikt „varas iesakņošanos”, cīņa ar partizāniem prasīja līdzekļus no valsts budžeta, prasīja arī cilvēku resursus un partizānu darbība ietekmēja arī sabiedrību, citi juta tiem simpātijas un palīdzēja, citiem atkal tie nodarīja kaitējumu.
Partizānu darbība izpaudās ļoti dažādi un laika gaitā šī „darbība transformējās”, mainījās, pat varētu teikt pielāgojās apstākļiem, ja nacionālo partizānu pretestības sākums un laika posms līdz 1946.g raksturojams kā ļoti aktīvs, tad pēc 1947.g. vērojams kustības noriets, un sakāves sākumu jo īpaši spilgti iezīmēja 1949.g. deportācijas. Visaktīvākā partizānu cīņa noritēja līdz 1950.g, bet jāpiemin, ka pēc 1947.g. partizāni aktīvo bruņoto pretestību nomainīja pret atsevišķu grupu pretošanos un vēlāk varētu teikt pat pret vienkāršu aizsargāšanās taktiku.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties